Paminklas Auschwitz-Birkenau koncentracijos stovykloje, archyvinė nuotrauka

karo aukų atminimo lentelių Lenkijoje nori pašalinti minimus vokiečius

20
(atnaujinta 17:07 2018.02.26)
Lenkija ir toliau kovoja su karo laikų atminimu: po paminklų ir T-34 tankų valdžios institucijos yra pasirengusios imtis ir atminimo lentų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Varšuva ir toliau atkakliai teigia, kad karo nusikaltimuose Lenkijos teritorijoje "kalti ne vokiečiai, o hitlerininkai", ir siūlo pakeisti Antrojo pasaulinio karo aukoms skirtas atminimo lenteles, praneša Sputnik Baltarusija.

Pagal įstatymą dėl dekomunizacijos nuo 2017 metų birželio Lenkija nusikrato tarybinių paminklų, po įstatymo dėl Holokausto įsigaliojimo valdžia ketina "perrašyti" atminimo lenteles su žuvusiųjų miestuose, kur karo metu vyko sušaudymai, sąrašais.

"Ant jų parašyta, kad  žmones sušaudė "vokiečių okupantai". Reikia pakeisti visas Antrojo pasaulinio karo aukų atminties lenteles, nes kaltininkai yra fašistai ar naciai, o ne vokiečiai", — pareiškė interviu leidiniui "Rzeczpospolita" Respubliko kultūros ministro pavaduotojas Jaroslaw Sellin.

Baltarusijoje ir Izraelyje skausmingai reaguoja į žinutes apie kiekvieną Lenkijos valdžios žingsnį šiome savotiškame "kare su atmintimi ir paminklais".

"Šie veiksmai baigsis tuo, kad Antrojo pasaulinio karo istorijos atmintis žlugs", — įsitikinęs Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Filosofijos instituto Istorijos ir filosofijos studijų centro darbuotojas Aleksejus Dzermant.

20
Tegai:
Holokausto aukos, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija
Dar šia tema
Mokestis už "miško brolius": ar Lenkija pareikalaus Lietuvos atsakyti už genocidą
Lenkijos prezidentas pareiškė, kad lenkai nedalyvavo Holokauste
Lenkijoje priimtas įstatymas dėl Banderos ideologijos propagandos draudimo
Lenkijoje pradėta baudžiamoji byla dėl Hitlerio gimtadienio šventimo
Lenkija ieško gyvųjų buvusių koncentracijos stovyklų darbuotojų