Ekspertas Nikolajus Vlasovas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: ketvirtoji kadencija kanclerės poste gali tapti Merkel paskutinė

18
(atnaujinta 14:41 2018.03.15)
Vokietijoje iškilo klausimas, kas taps Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) veidu 2021 metais, pabrėžė Rusijos ir Vokietijos santykių ekspertas Nikolajus Vlasovas

Trečiadienį Bundestagas jau ketvirtą kartą iš eilės išrinko Angelą Merkel Vokietijos kanclere.

Interviu Sputnik Lietuva Sankt Peterburgo valstybinio universiteto docentas, Rusijos ir Vokietijos santykių ekspertas Nikolajus Vlasovas papasakojo, kad Merkel pergalė buvo nuspėjama.

"Tai, kad Angela Merkel taps kanclere, buvo akivaizdu dar prieš metus dėl tos paprastos priežasties, kad prie Krikščionių demokratų sąjungos reitingo ilgai niekas priartėti negalėjo, atitinkamai, stipriausia šalies partija ir lyderio pozicijos šios partijos viduje taip pat nekėlė didelių abejonių. Buvo aišku, kad Merkel taps kanclere", — pareiškė ekspertas.

Vlasovas pridūrė, kad parlamento rinkimų Vokietijoje rezultatai praeitais metais aptiko esamas problemas šalyje.

"Krikščionių demokratų sąjungos populiarumas palyginti su ankstesniais 2013 metų rinkimais sumažėjo, ir Merkel faktorius, apie kurį taip ilgai kalbėjo ir kuris iš tiesų egzistuoja, kai lyderio populiarumas velka paskui save ir partijos populiarumą, akivaizdžiai sutriko, susilpnėjo. Ir šiuo atveju kyla klausimas — o kas toliau? Akivaizdu, tikriausiai, artimiausius keturis metus Angela Merkel bus Vokietijos kanclerė, bet ar iškels ji savo kandidatūrą 2021 metais — daug sunkesnis klausimas. Ir jei ne ji, tai kas iš jaunesnių Krikščionių demokratų sąjungos atstovų visgi taps partijos veidu būsimuose rinkimuose? Klausimas nepaprastas ir pačiai Merkel ir partijai. Ir vienas pagrindinių uždavinių artimiausiais metais bus, pirmiausia, įtvirtinti partijos poziciją, ir, antra, parengti tam tikrą pamainą Krikščionių demokratų sąjungoje tam, kad kai Merkel paliks postą, partija galėtų likti prie valdžios", — pabrėžė jis.    

18
Tegai:
kancleris, Angela Merkel, Vokietija
Dar šia tema
Merkel ketvirtą kartą tapo Vokietijos kanclere
Ekologai ragina Merkel sustabdyti "Nord Stream-2" statybas
Merkel ir Makronas paprašė grąžinti Rusijos karininkus į Donbasą
Daugiau nei pusė vokiečių nenori matyti Merkel pakartotiniuose rinkimuose
Merkel sutiko priimti 200 000 pabėgėlių per metus