Danijos fregata Niels Juel F-363, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos jūrų uoste laukiama Danijos fregata

28
(atnaujinta 11:18 2018.03.23)
Karinis laivas, priklausantis Pirmosios NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupei, trumpam laikui atplauks į Klaipėdos uostą logistinio apsirūpinimo tikslais

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Šeštadienį, kovo 24 dieną, į Klaipėdos uostą įplauks Danijos štabo ir aprūpinimo laivas "Niels Juel" F-363, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Fregata priklauso Pirmosios NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupei (Standing NATO Maritime Group One — SNMG1).

Laivas į Klaipėdos uostą trumpam laikui atplaukia logistinio apsirūpinimo tikslais. Su fregata kartu atplaukia ir SNMG1 vadas jūrų kapitonas Soeren Thinggard Larsen (Danija).

NATO yra keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės, sudarančios dvi ypač greito reagavimo pajėgas. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir kreiseriai. Kitos dvi junginių (SNMCMG1 ir SNMCMG2) grupės, yra laivų junginiai apjungiantys priešmininės kovos laivus. Prie grupių pavadinimo esantis skaičius reiškia, kad grupės su skaičiumi 1 veiklą vykdo Šiaurės Europos vandenyse, o su skaičiumi 2 — pietų Europos vandenyse.

28
Tegai:
"Niels Juel" F-363, karinis laivas, Klaipėdos jūrų uostas, NATO, Danija, Klaipėda, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (176)
Dar šia tema
Rusų atominis povandeninis laivas vasarą atplauks į Baltijos jūrą
Pirmasis "Admiral Kuznecov" kovinis žygis
Draugiškas JAV karinio laivo "vizitas" Klaipėdoje