Donaldas Trampas ir Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Trampas pasakė Putinui, kad JAV laimės naujas ginklavimosi varžybas

71
(atnaujinta 14:22 2018.03.30)
Trampas perspėjo Putiną, kad JAV pasiruošusios ginklavimosi varžyboms, kuriose būtinai laimės

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Amerikos prezidentas Donaldas Trampas paskutinio pokalbio su Rusijos prezidentu vladimiru Putinu metu paskelbė, kad JAV visiškai pasiruošusios ginklavimosi varžyboms, skelbia RIA Novosti su nuoroda televizijos kanalą "NBC".

"Jei nori ginklavimosi varžybų,  mes galime jas surengti, bet aš laimėsiu", — televizijos kanalas citavo Trampo žodžius.

Dviejų prezidentų derybos įvyko kovo 20 dieną. Trampas telefonu  pasveikino Putiną su pergale prezidento rinkimuose. Po pokalbio JAV prezidentas pabrėžė, kad padėtis dėl ginklavimosi varžybų jau nebevaldoma  bei pridūrė, kad šį klausimą jis norėtų aptarti, susitikęs su Putinu asmeniškai. Susitikimas turėtų įvykti "artimiausiu metu".

Kovo 1 dieną Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Parlamento aukštiesiems rūmams, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to,  Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso".

Šiuo metu JAV ir Rusijos santykiai yra prasčiausi nuo pat Šaltojo karo laikų, dėl konfliktų Ukrainoje ir Sirijoje, taip pat dėl kaltinimų, kad Maskva kišosi į JAV 2016 metų prezidento rinkimus.

Putinas pabrėžė, kad Rusija niekam negrasina ir nesiruošia pulti, o naujas ginklas reikalingas "šalies saugumui užtikrinti".

71
Tegai:
ginklavimosi varžybos, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Peskovas: Rusija nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas
Pentagonas paskelbė apie JAV bejėgiškumą prieš hipergarsinį Rusijos ginklą
Rusijoje prasidėjo raketų komplekso "Avangard" serijinė gamyba
JAV atsakas į Putino ginklą: hipergarsinių technologijų bandymai 2019-aisiais