JAV mokiniai priešinasi reikalavimui nešioti permatomas kuprines, nuotrauka iš įvykio vietos

JAV mokiniai priešinasi reikalavimui nešioti permatomas kuprines

65
(atnaujinta 15:08 2018.04.05)
Floridos mokykla, kur Valentino dieną buvęs šios mokyklos auklėtinis nušovė 17 žmonių, mokinius privertė nešioti permatomas kuprines, tačiau jie tai laiko įsiveržimu į jų asmeninę erdvę

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Parklando mieste, Florida, Marjory Stoneman Douglas mokykla, kur vasario 14 dieną buvo nušauti 17 žmonių, mokinius privertė nešioti permatomas kuprines. Mokiniams ši naujovė nepatiko, ir jie pradėjo aktyviai protestuoti prieš ją.

 

Nemokamos permatomos kuprinės mokiniams buvo išduotos po pavasario atostogų. Mokyklos vadovybė mano, kad šios atsargumo priemonės dėka į mokyklą bus neįmanoma atnešti ginklą. Mokiniai tai laiko įsiveržimu į jų asmeninę erdvę.

​Daugelis pradėjo prieštarauti, padėję į kuprinę plakatą su tam tikru užrašu.

"Permatomos kuprinės — tai kvaila".

​"Ši kuprinė galbūt verta daugiau nei mano gyvenimas".

​Kai kurie išreiškė savo nepasitenkinimą socialiniuose tinkluose, bandydami atkreipti valdžios institucijų dėmesį į realias problemas.

"Mano nauja kuprinė beveik tokia pati skaidri kaip Nacionalinės šaulių asociacijos darbotvarkė. Dabar jaučiuosi labai saugiai. Aš vertinu pastangas, bet mes, kaip šalis, turime sutelkti dėmesį į realią problemą, o ne paversti mūsų mokyklas kalėjimais".

​"Šioje kuprinėje yra visko, kuo susirūpinę politikai, išskyrus pinigų".

​"Mums davė permatomas kuprines, tačiau niekas nedraudė mums jų modifikuoti (užrašas "kalinys numeris 0612074413").

​Socialiniame tinkle Instagram šiai naujovei skirta atskira paskyra.

"Taigi, kada gi atsiras mūsų permatoma mokyklos uniforma?"

Vienas iš mokinių išsiskyrė ir pavertė savo kuprinę akvariumu, kurį atnešė į pamokas.

LMFAOOOOO HE ACTUALLY DID IT IM LAUGHING @zack.250 you win Zack

A post shared by Invisible Backpack Edition (@msdcamo2) on Apr 4, 2018 at 9:30am PDT

Šių metų vasario 14 dieną Floridos Parklando mieste ginkluotas užpuolikas nušovė 17 žmonių Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokykloje. Užpuolikas bandė pabėgti iš nusikaltimo vietos, pasislėpęs minioje. Policija sulaikė įtariamąjį — 19-metį Nikolą Kruzą, kuris anksčiau buvo pašalintas iš mokslo įstaigos dėl drausmės pažeidimo. Jis buvo ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu AR-15. Teigiama, kad įtariamasis mokinius ir mokytojus iš klasių išviliojo, pasinaudojęs priešgaisrine signalizacija.

65
Tegai:
mokiniai, šaudymas, Florida, JAV
Dar šia tema
JAV biologijos mokytojas sušėrė gyvą šuniuką vėžliui vaikų akivaizdoje
Donaldas Trampas siūlo apginkluoti mokytojus
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000