Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Suomija išdavė abu privalomus leidimus "Nord Stream-2" statyboms

53
(atnaujinta 11:47 2018.04.12)
Pirmą leidimą šalis išdavė dar praeitą savaitę; iš viso Suomijos teritorijoje dujotiekis užims 374 kilometrų ruožą

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Suomija išdavė antrą leidimą "Nord Stream-2" statyboms ir eksploatavimui, praneša RIA novosti su nuoroda į bendrovę "Nord Stream-2".

Nuo šiol projektą įgyvendinanti įmonė "Nord Stream-2" turi visas teises įgyvendinti Suomijos išskirtinėje ekonominėje zonoje dujotiekio statybas.

Suomijos valdžios institucijos stebės dujotiekio statybų darbus savo teritorijoje. Išskirtinėje Suomijos ekonominėje zonoje bus nutiestas 374 kilometrų ilgio dujotiekio ruožas. Bendras dujotiekio ilgis yra apie 1230 kilometrų.

Kovo pabaigoje leidimus išdave Vokietija. Beliko gauti leidimus iš Rusijos, Danijos ir Švedijos. Kelios šalys kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų. Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom" ir finansuoja 50% projekto išlaidų.

"Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
53
Tegai:
Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG, Suomija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
Dar šia tema
Ukraina "Nord Stream-2" projekte įžiūrėjo Rusijos karinę grėsmę
Trampas nepažadėjo Baltijos šalims taikyti sankcijas projektui "Nord Stream-2"
Suomijos ekologai aukštai įvertino "Nord Stream-2"
"Nord Stream 2" operatorius papasakojo, ką darys, jei Danija vetuos planą