Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Trampas supyko dėl mažo ES išsiųstų Rusijos diplomatų skaičiaus

49
(atnaujinta 14:59 2018.04.16)
Pasak aukšto rango valdininkų, JAV prezidentas pradėjo keikti padėjėjus, paaiškėjus, kad jo administracija priėmė griežčiausią poziciją prieš Rusiją

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Donaldas Trampas supyko, sužinojęs, kad Prancūzija ir Vokietija išsiuntė po keturis Rusijos diplomatus, o Jungtinės Amerikos Valstijos — 60, rašo "The Washington Post".

Leidinyje rašoma, kad JAV vadovo padėjėjai kovo 24 dieną pateikė jam veiksmų planą, pagal kurį Jungtinės Amerikos Valstijos turėjo išsiųsti "beveik tiek pat Rusijos diplomatų, kiek ir sąjungininkai Europoje".

Laikraštyje paaiškinta, kad jie turėjo omeny bendrą diplomatų skaičių, tačiau Trampas nusprendė, kad kalbama apie kiekvienos ES valstybės išsiųstų diplomatų skaičių, ir įniršo.

Pasak aukšto rango valdininkų, prezidentas pradėjo keikti padėjėjus ir rėkti, kad "jam nerūpi bendras skaičius", nes paaiškėjo, kad jo administracija priėmė griežčiausią poziciją prieš Rusiją.

Kovo pabaigoje Vakarų šalys iš viso išsiuntė apie 150 Rusijos diplomatų, Rusija atsakė tuo pačiu. Tai įvyko po to, kai kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas kaltina Rusiją buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimu medžiaga A234.

Maskva tai kategoriškai neigia, reikalauja įrodymų bei vadina Vakarų poziciją provokacija.

49
Tegai:
žiniasklaida, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (102)
Discussion