Sirijos apšaudymas raketomis, 2018 metų balandžio 14 d., archyvinė nuotrauka

JAV žurnalistai Sirijos Dūmos mieste nerado cheminės atakos pėdsakų

125
(atnaujinta 15:33 2018.04.17)
Televizijos kanalo "One America News Network" reporteriai aplankė "cheminio išpuolio" vietą ir apklausė vietinius gyventojus ir gydytojus, kurie ligoninėje dirbo tą dieną, kai įvyko tariamas incidentas

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Amerikos televizijos kanalo "One America News Network" reporteriai atliko žurnalistinį tyrimą Sirijos Dūmos mieste ir nerado cheminių ginklų panaudojimo pėdsakų.

Anksčiau keletas visuomeninių organizacijų, tarp jų "Balti šalmai", pareiškė, kad Dūmoje buvo panaudotas cheminis ginklas. Atsakomybė už šį išpuolį buvo skirta Sirijos valdžios institucijoms. Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad nebuvo aptikta jokių cheminės atakos pėdsakų, ir pavadino vaizdo įrašus iš neva "cheminės atakos vietos" režisūros efektais. Nepaisant to, JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija pasitelkė "cheminio ginklo panaudojimą" kaip pretekstą atakuoti Sirijos vyriausybės objektus.

Rytų Guta, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Алаеддин

"One America News Network" žurnalistai kartu su Sirijos valdžios atstovais atvažiavo į Dūmą ir apklausė apie 50 vietos gyventojų. Nė vienas iš jų nepatvirtino cheminės atakos fakto. Pasak jų, tą dieną viskas šiame rajone buvo įprasta ir jie nepastebėjo nieko neįprasto.

Aikštėje, kurioje neva buvo įvykdyta cheminė ataka, reporteriai taip pat nerado jokių pėdsakų. Žurnalistai kalbėjosi su ligoninės gydytojais, kurie budėjo tą dieną, kai "įvyko incidentas".

Pasak gydytojų, nežinomų asmenų grupė įsiveržė į ligoninę, šaukdama, kad įvyko cheminis išpuolis. Jie atnešė žmones, kurie neva nukentėjo nuo nuodų, ir pradėjo juos aplieti vandeniu iš žarnų. Gydytojai atėjo apžiūrėti šiuos žmones, o nepažįstamieji pradėjo filmuoti. Padarę vaizdo įrašus jie susirinko ir išėjo.

Anot "Associated Press" korespondento, taip pat aplankiusio Dūmą, pranešimo, vietos gyventojai mano, kad šį incidentą suplanavo grupuotės "Jaysh al-Islam" ("Islamo armija") kovotojai, kurie laikė miestą. Įvykio vietoje buvo rastas balionas su toksiškomis dujomis, kuris sprogtų, jei būtų išmestas iš Sirijos kariuomenės sraigtasparnio.

125
Tegai:
cheminė ataka, žurnalistai, Sirija, JAV
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (81)
Dar šia tema
Sirija vis dėlto įsileis tariamą cheminę ataką tiriančius ekspertus
Žiniasklaida pranešė apie naują Sirijos aviacijos bazės "Šairat" apšaudymą raketomis
JAV gyventojai surengė protesto akcijas prieš Sirijos apšaudymą
WSJ: Trampas svarstė smūgiuoti į Rusijos objektus Sirijoje
Šveicarijoje smūgius prieš Siriją pavadino skubotais
Discussion