Pentagonas, archyvinė nuotrauka

Amerika sukurs viršgarsinę raketą 1 mlrd JAV dolerių

45
(atnaujinta 13:46 2018.04.20)
Kovo pradžioje Putinas papasakojo apie Rusijos sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal"

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. JAV gynybos ministerija sudarė su kompanija "Lockheed Martin" viršgarsinės sparnuotosios raketos sukūrimo sutartį, praneša "Defence News".

Pranešama, kad kalba eina apie raketos, kuria bus aprūpinti JAV karinių oro pajėgų lėktuvai, kūrimą.

Leidinio duomenimis, Pentagonas yra pasirengęs skirti kompanijai 928 mln. JAV dolerių. Tuo pačiu metu sutarties sąlygos neskelbiamos. Anot karinio departamento atstovės En Stefanek, projektas yra viena iš dviejų Pentagono priemonių, kuriant viršgarsinį ginklą. Kita programa yra bendras JAV karinių oro pajėgų ir Gynybos ministerijos Perspektyvių mokslinių tyrimų projektų valdybos projektas, pagal kurį iki 2023 metų turėtų būti sukurtas viršgarsinio ginklo prototipas.

Kovo 1-ąją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Parlamento aukštuosiuose rūmuose, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to,  Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso. 

45
Tegai:
hipergarsinė raketa, JAV
Dar šia tema
JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus
Rusijoje prasidėjo raketų komplekso "Avangard" serijinė gamyba
Pentagonas: Rusija neleidžia JAV dominuoti
Discussion