JTO Generalinės Asamblėjos salė, archyvinė nuotrauka

JTO generalinis sekretorius paskelbė apie Šaltojo karo grįžimą

56
(atnaujinta 11:10 2018.04.23)
Antonijus Gutjeresas mano, kad JTO Saugumo Taryba nesugeba išspręsti Sirijos konflikto; reikalingos institucijos reformos, kad jos veikla taptų efektyvesnė

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. JTO generalinis sekretorius Antonijus Gutjeresas pareiškė, kad grįžo Šaltasis karas bei Saugumo Taryba nesusitvarko su savo uždaviniais. Apie tai jis sakė interviu Švedijos TV kanalui "SVT".

Gutjeresas įsitikinęs, kad "Šaltasis karas sugrįžo". Tuo pačiu metu generalinis sekretorius pabrėžė, kad dabar, priešingai nei TSRS laikais, tarptautinėje arenoje veikia daug aktyvių valstybių.

"Dabar Rusija ir TSRS nekontroliuoja visų, kaip tai buvo anksčiau. Daug aktyvių valstybių yra Artimųjų Rytų regione: Turkija, Iranas, Saudo Arabija ir kitos. Nėra dviejų homogeninių kontroliuojamų blokų", — pareiškė Gutjeresas.

Be to, generalinis sekretorius paskelbė apie struktūrines problemas JT Saugumo Taryboje. Jis teigia, kad Saugumo Tarybos veikla ne atspindi dabartinį pasaulio įvaizdį, o atstovauja jėgų išdėstymui "kaip po Antrojo pasaulinio karo". Be to, Gutjeresas mano, kad "naivu tikėti", jog JT gali išspręsti visas problemas Sirijoje. Neįmanoma išspręsti Sirijos konflikto, nes Saugumo Tarybos nariai nesugeba išlaikyti pusiausvyros santykiuose.

Generalinis sekretorius pabrėžė, kad Saugumo taryba nebegalės išspręsti užduočių, kurios jai buvo pavestos, nepakeitus jos darbo. Be to, anot Gutjereso, būtina įveikti įtampą tarp Rusijos ir Vakarų, kuri pasiekė viršūnę.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat pareiškė, kad reikia visiškos JT reformos. Tokius pokyčius turėtų paremti dauguma tarptautinės bendruomenės dalyvių.

56
Tegai:
šaltasis karas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Antonio Guterresas
Dar šia tema
Lavrovas: Putinas ir Trampas neleis karinės konfrontacijos tarp Rusijos ir JAV
JAV įvertino antirusiškų sankcijų poveikį
Putinas: JAV atakavo Siriją, pažeisdamos tarptautinę teisę
Supuvusios braškės

Uogos supuvo laukuose: Estija skundžiasi sezoninių darbuotojų trūkumu

(atnaujinta 22:42 2020.07.07)
Nors valdančioji koalicija susitarė dėl darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų, tai braškių augintojams padės nedaug. Didžioji dalis derliaus supuvo, o sezonas artėja prie pabaigos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Daugelis braškių supuvo laukuose, nes Estijos vyriausybė per vėlai priėmė sprendimą įleisti užsienio darbuotojus. Apie tai pranešė "ERR" portalas.

Pirmadienį koalicija pasiekė susitarimą dėl sezoninių darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų. Iki krizės galiojusi tvarka buvo papildyta medicininės saugos reikalavimais — darbuotojai iš valstybių, kuriose didelis užsikrėtimo koronavirusu skaičius, privalo laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos. Tuo tarpu Vyriausybės sprendimai dar nėra teisiškai įforminti.

Laari vienkiemio laukų savininkė Kadri Nebokat teigė, kad braškių augintojai nebuvo patenkinti šiuo sprendimu, nes uogų sezonas baigėsi ir didžioji derliaus dalis laukuose jau buvo supuvusi.

"Paskutinė galimybė nusipirkti uogų uogienėms. Į rinką patenka tai, ką pavyksta išsaugoti", — sakė ji.

Pasak Nebokat, ji prarado 80 procentų derliaus. Tai savo ruožtu reiškia, kad apyvarta sumažės 80 procentų.

"Be to, nėra iš ko mokėti darbo užmokesčio, nors darbuotojų mes vis tiek neturėjome", — sakė ji.

Taip pat Nebokat įvertino kitų metų perspektyvas.

"Pilkojo puvinio plitimas yra pakankamai aukštas, nuslopinti jo negalėsime. Pažiūrėsime, kaip augalai išgyvens šiuos metus", — sakė ji.

Pasak ūkininkės, ieškoti darbuotojų buvo labai sunku — iš 300 apskambintų žmonių tik dešimt atsiliepė. Nebokat mano, kad darbuotojai iš užsienio geriau renka uogas, nes jie geriau toleruoja rutiną. Be to, jie atvyksta į Estiją su konkrečiu tikslu — užsidirbti pinigų.

"Renkant braškes reikia nuoseklumo. Bedarbiai to neturi: žmogus dirba vieną dieną, o kitą dieną nori ilsėtis. Žmonės, kurie atvyksta dirbti, geriau ištveria rutiną. Lieka žmonės, kurie poilsio metu renka uogas, ir jauni žmonės, kurie yra įpratę užsiimti sportu, todėl yra atsakingesni", — sakė ji.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, apie braškių derliaus nuėmimo problemą dėl migrantų trūkumo paaiškėjo dar gegužę. Sunkumų kilo dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos Estijos valdžia uždraudė sezoninių darbuotojų iš Ukrainos atvykimą į respubliką. Vietiniai ūkininkai kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydami išspręsti problemą ir leisti atvykti "darbštiems ukrainiečiams", tačiau problema iki šiol nebuvo išspręsta.

Tegai:
karantinas, darbo migrantai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Estijos ūkininkai paprašė valdžios įleisti į šalį ukrainiečius
Lenkija pasiskundė ukrainiečių trūkumu rinkti braškes
Dėl koronaviruso pasaulyje gali nelikti kavos
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos