Buvę SS divizijos Galicija kareiviai, archyvinė nuotrauka

Lvove vyksta piešinių konkursas apie SS, pranešė Žydų komitetas

63
(atnaujinta 14:16 2018.04.24)
Piešinių konkursą, skirtą SS divizijos "Galicija" įsteigimo 75 metinėms, su priziniu fondu tarp paauglių rengia Lvovo švietimo ir mokslo departamentas

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Lvovo švietimo ir mokslo departamentas paskelbė paauglių piešinių konkursą apie SS diviziją "Galicija" (ją sudarė ukrainiečiai, kovoję nacistinės Vokietijos pusėje), antradienį pranešė Ukrainos žydų komiteto vadovas Eduardas Dolinskis.

"Jei esate 14-18 metų ir gerai piešiate — paskubėkite. Lvovo švietimo ir mokslo departamentas rengia piešinių konkursą tema "Ukrainos savanoriai divizijos "Galicija" gretose 1943-45 metais"", — parašė Dolinskis savo Facebook paskyroje.

Ten jis pakomentavo ironiškai, kad "jei jūs gerai nupiešite esesininką arba reichsfiurerio Heinricho Himmlerio susitikimą su divizijos kadrais, laimėsite prizą — tris tūkstančius grivinų (apie 115 dolerių nacionalinio banko kursu)" ir pridėjo nuotrauką su konkurso afiša.

SS divizija "Galicija" buvo suformuota iš Ukrainos savanorių Antrojo pasaulinio karo metu. Ji buvo įsteigta 1943 metais Vakarų Ukrainoje, gavus Vokietijos okupacinės valdžios leidimą. 1944 metų vasarą Raudonoji armija sutriuškino šią diviziją netoli Ukrainos miesto pavadinimu Brodai. 

Ukrainoje nėra vienareikšmio šios divizijos veiklos vertinimo skyriaus: kai kurios politinės jėgos teigia, kad divizija kovojo už Ukrainos nepriklausomybę, kiti įsitikinę, kad divizija veikė nacių pusėje.

63
Tegai:
esesininkai, piešinių konkursas, SS divizija "Galicija", paaugliai, Lvovas, Ukraina
Dar šia tema
Kauno žydų žudynės "Lietuvos partizanų" rankomis
Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
Politologas: SS eitynės Latvijoje dvigubai pavojingos nes tapo įprastos
Mokestis už "miško brolius": ar Lenkija pareikalaus Lietuvos atsakyti už genocidą
Ant Norvegijos olimpinės rinktinės megztinių rado SS simboliką
Neonacizmo klestėjimas Baltijos šalyse
Kaip Vakarai 50-aisiais nepasidalino "miško brolių" Baltijos šalyse
Lietuvių mitologija apie "miško brolius"