Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka

Kijevas teigia, kad Donbase nusižudė daugiau nei tūkstantis saugumo pareigūnų

81
(atnaujinta 19:13 2018.04.24)
Aukščiausiosios Rados atstovas veteranų klausimais teigia, kad Ukrainos kariuomenės nariai taip dažnai nusižudo, nes karo zonoje naudojamas artilerijos ginklas, kuris sukelia psichologinę įtampą

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Daugiau nei tūkstantis žmonių Ukrainoje, kurie dalyvavo karinėje operacijoje Donbaso mieste, nusižudė, antradienį sakė Aukščiausiosios Rados veteranų reikalų komiteto pirmininkas Aleksandras Tretjakovas.

Vasario mėnesį Ukrainos vyriausiasis karo prokuroras Anatolijus Маtijosas paskelbė saugumo pareigūnų savižudybių statistiką. Pasak jo, kovos zonoje Donbase kiekvieną savaitę nusižudo nuo dviejų iki trijų kareivių. Jis nurodė, kad nebuvo atsižvelgta į buvusių operacijos dalyvių savižudybes; kalba eina tik apie tuos, kurie dabar yra karo veiksmų zonoje.

Anot Tretjakovo, Ukrainoje daugiau nei tūkstantis žmonių, kurie kariavo konflkto zonoje, nusižudė.

"Šis karas iš esmės skiriasi nuo karo Afganistane. Šiame kare naudojamas artilerijos ginklas. Ir, žinoma, visa psichologinė trauma yra susijusi su tuo. Kareiviams tai dar sunkiau. Daugelis turi kontuzijas", — sakė Tretjakovas agentūrai "Ukrinform".

81
Tegai:
savižudybė, kariuomenė, Ukraina
Dar šia tema
Rada papasakojo apie Kijevo nenorą užbaigti konfliktą Donbase
JAV skirs 65 mln dolerių Donbaso "priklausomybei nuo Rusijos mažinti"
Vokietijos URM vadovas paragino įvesti į Donbasą taikdarius