Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka

Kijevas teigia, kad Donbase nusižudė daugiau nei tūkstantis saugumo pareigūnų

88
(atnaujinta 19:13 2018.04.24)
Aukščiausiosios Rados atstovas veteranų klausimais teigia, kad Ukrainos kariuomenės nariai taip dažnai nusižudo, nes karo zonoje naudojamas artilerijos ginklas, kuris sukelia psichologinę įtampą

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Daugiau nei tūkstantis žmonių Ukrainoje, kurie dalyvavo karinėje operacijoje Donbaso mieste, nusižudė, antradienį sakė Aukščiausiosios Rados veteranų reikalų komiteto pirmininkas Aleksandras Tretjakovas.

Vasario mėnesį Ukrainos vyriausiasis karo prokuroras Anatolijus Маtijosas paskelbė saugumo pareigūnų savižudybių statistiką. Pasak jo, kovos zonoje Donbase kiekvieną savaitę nusižudo nuo dviejų iki trijų kareivių. Jis nurodė, kad nebuvo atsižvelgta į buvusių operacijos dalyvių savižudybes; kalba eina tik apie tuos, kurie dabar yra karo veiksmų zonoje.

Anot Tretjakovo, Ukrainoje daugiau nei tūkstantis žmonių, kurie kariavo konflkto zonoje, nusižudė.

"Šis karas iš esmės skiriasi nuo karo Afganistane. Šiame kare naudojamas artilerijos ginklas. Ir, žinoma, visa psichologinė trauma yra susijusi su tuo. Kareiviams tai dar sunkiau. Daugelis turi kontuzijas", — sakė Tretjakovas agentūrai "Ukrinform".

88
Tegai:
savižudybė, kariuomenė, Ukraina
Dar šia tema
Rada papasakojo apie Kijevo nenorą užbaigti konfliktą Donbase
JAV skirs 65 mln dolerių Donbaso "priklausomybei nuo Rusijos mažinti"
Vokietijos URM vadovas paragino įvesti į Donbasą taikdarius
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai