Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida sužinojo, kad Trampas "duos pipirų" Merkel dėl "Nord Stream-2"

68
(atnaujinta 12:51 2018.04.27)
Prieš Merkel vizitą į JAV žiniasklaidoje pasklido informacija apie aštrėjančius Amerikos ir Vokietijos santykius

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Artimiausio susitikimo metu JAV prezidentas Donaldas Trampas gali "duoti pipirų" Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, rašo "Spiegel".

Nesutarimai tarp sąjungininkų gali kilti dėl dviejų klausimų — dėl "Nord Stream-2" projekto, prieš kurį pasisako JAV, taip pat dėl NATO reikalavimų padidinti valstybių narių karines išlaidas iki 2 proc. BVP.

Anksčiau JAV Valstybės departamentas grasino, kad, jei Berlynas nenusileis, Vašingtonas bus priverstas pranešti visuomenei apie konfliktą ir taip įrodyti, kad tarp Vokietijos ir Jungtinių Valstijų egzistuoja skilimas, rašoma "Spiegel" straipsnyje.

Pasak leidinio, Merkel ir jos patarėjai bando išvengti skandalo ir ieško būdų, kaip praskaidrinti atmosferą, nors jų pajėgumai yra labai riboti. Visų pirma, aktyviai augant Vokietijos ekonomikai, karinių išlaidų dalis BVP tik mažės. "Nord Stream-2" požiūriu, Merkel rankos apskritai yra "surištos".

"Leidimas statyti dujotiekį, pradėtas dar Gerhardu Šrioderio, išduotas. Be to, energetinio saugumo užtikrinimas yra labai svarbus Vokietijai, taigi Berlynas negali atsisakyti projekto", — apibendrinama straipsnyje.

"Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų. Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom" ir finansuoja 50% projekto išlaidų.

Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

2014 metais visi NATO nariai pažadėjo padidinti gynybos išlaidas per ateinančius dešimt metų, siekdami bent 2 proc. BVP, kurie rekomenduojami kiekvienai šaliai, kai ji prisijungia prie NATO. JAV reikalauja įvykdyti šį įsipareigojimą.

Dabar šio išlaidų lygio laikosi ar artėja prie jo aštuonios iš 29 Aljanso valstybių — Didžioji Britanija, Graikija, Rumunija, trys Baltijos šalys, Prancūzija ir Turkija.

68
Tegai:
Nord Stream-2, Donaldas Trampas, Angela Merkel, Vokietija, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (327)
Dar šia tema
Merkel ragina išaiškinti Ukrainos vaidmenį "Nord Stream-2" įgyvendinime
Ekologai ragina Merkel sustabdyti "Nord Stream-2" statybas
Berlyne pareikšta, kad "Nord Stream-2" nepadidins priklausomybės nuo Rusijos
Suomija išdavė abu privalomus leidimus "Nord Stream-2" statyboms
Danija pripažįsta, kad negali užkirsti kelio "Nord Stream-2"
JAV oro uostas

Infektologas JAV pranešė apie COVID-19 mutaciją, kuri virusą daro dar užkrečiamesnį

(atnaujinta 11:15 2020.07.03)
Vakar JAV buvo užfiksuotas rekordinis koronaviruso atvejų skaičius. Iš viso šalyje susirgo daugiau nei 2,7 milijono žmonių

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. JAV vyriausiasis infekcinių ligų specialistas Anthony'is Fauci's pareiškė, kad egzistuoja koronaviruso mutacija, dėl kurios jis tampa užkrečiamesnis, tačiau su tuo susiję tyrimai dar nėra baigti.

"Duomenys rodo, kad yra įvykusi viena mutacija, iš tiesų leidžianti virusui geriau replikuotis ir galbūt lemianti didesnį virusinį krūvį... Vis dėl to atrodo, kad virusas replikuojasi geriau ir gali būti labiau užkrečiamas", — cituoja Faucį RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad tyrimai šiuo klausimu vis dar atliekami.

Trečiadienį JAV buvo užfiksuotas rekordinis koronaviruso atvejų per parą skaičius — 50 655.

Šiuos duomenis paskelbė Džonso Hopkinso universitetas, kuris daro skaičiavimus, remdamasis federalinių ir vietos valdžios institucijų informacija. Organizacijos duomenimis, JAV nustatyta daugiau nei 2,73 milijono koronavirusinės infekcijos atvejų, mirė 128,6 tūkst. žmonių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 512 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, JAV
Dar šia tema
Lukašenka paskelbė pergalę prieš koronavirusą
Šeši pandemijos mėnesiai: kodėl Rusijai sekasi kovoti geriau nei kitiems
EK įvertino vaistų nuo koronaviruso platinimo ES situaciją
COVID-19

RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:33 2020.07.03)
Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Devyniems eksperimento dalyviams buvo suleistas vienas vakcinos komponentas, kitiems devyniems — kitas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Savanoriai, dalyvaujantys vakcinos nuo koronaviruso, sukurtos su Rusijos gynybos ministerijos priežiūra, testavime, po dviejų savaičių jaučiasi gerai, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

"Praėjus dviem savaitėms po vakcinacijos, kurios klinikinius tyrimus vykdo Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei", savanoriams nepageidaujamų reiškinių neužregistruota", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

Kaip papasakojo ministerija, pirmosios grupės savanoriai, kuriems birželio 18 dieną buvo paskirta viena iš dviejų vakcinos sudedamųjų dalių, jaučiasi gerai ir neturi skundų dėl sveikatos. Per pastarąsias dvi savaites nepranešta apie rimtą šalutinį poveikį.

Be to, gerai jaučiasi ir antrosios grupės dalyviai, kurie pirmąjį vakcinos komponentą gavo birželio 23 dieną ir 21 parą pagal gautus rodiklius buvo įvestas antrasis komponentas, nėra jokių komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas devyniems eksperimento dalyviams, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus įvestas antrasis komponentas. Klinikinius tyrimus planuojama baigti iki liepos pabaigos.

Tegai:
vakcina, Rusijos gynybos ministerija, koronavirusas
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19

Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos

(atnaujinta 12:32 2020.07.03)
Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų

Atlikus kratas pas nelegalius mėsos ir jos produktų prekybininkus rastas įspūdingas kiekis atvėsintos mėsos, įsigytos šešėliniais pinigais, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įmonės patalpose, prekybos vietoje, automobiliuose bei gyvenamosiose vietose Jonavoje ir Klaipėdoje buvo atliktos kratos. Jų metu paaiškėjo, kad prekyba atvėsinta paukštiena, kiauliena ir mėsos gaminiais vyko nelegaliai, neturint tam reikiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad nuomojamose patalpose iš tiesų veikia ne viena, bet dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla. Be to, nustatyta, kad sandėlyje dirbo nelegalus darbuotojas.

Kratos metu sandėliavimo patalpose rasta 784 kg atvėsintos mėsos. Taip pat rasta 241 kg įvairių mėsos gaminių, tačiau jų atsekamumo specialistams nustatyti nepavyko. Taip pat rasta 60 kg sūdytų lašinių bei 8 kg skirtingų rūšių prieskonių be ženklinimo etikečių.

Mėsa ir jos produktai buvo laikomi netvarkingose ir nešvariose patalpose su pašaliniais daiktais, neužtikrinta reikiama temperatūra. Mėsai vežioti skirtoje transporto priemonėje taip pat nustatyta daug higienos pažeidimų: ji neturėjo šaldymo įrangos, buvo netvarkinga, mėsa ir jos gaminiai buvo kraunami aukštoje temperatūroje, kartu vežiojami ir pašaliniai daiktai.

Patalpoje esančioje šaldymo kameroje, greta tinkamo galiojimo mėsos gaminių ir atvėsintos mėsos, buvo laikoma ir 250 kg pasibaigusio galiojimo produktų. VMVT specialistai nustatė didelę kryžminės taršos tikimybę.

Pareigūnams pradėjus tikrinti apskaitos dokumentus nustatyta, kad įmonė per pastaruosius porą metų įsigijo produkcijos už 384 tūkst. eurų, tačiau to niekur nedeklaravo ir tyrėjams pateikė tik mažą dalį produkcijos įsigijimą pagrindžiančių sąskaitų faktūrų. Rasti ir paimti tikrieji prekių įsigijimo dokumentai, nurodantys kiekius bei tikrąsias mokėjimo sumas, ir šešėlinį produktų įsigijimą įrodančios sąskaitos. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
mėsos produktai, kratos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video