Baltieji šalmai, archyvinė nuotrauka

JAV nustojo finansuoti "Baltuosius šalmus"

54
(atnaujinta 11:45 2018.05.04)
Valstybės departamentas sustabdė organizacijos, skelbiančios, kad gelbėja civilius Sirijos gyventojus, finansavimą

VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas užšaldė taip vadinamų "Baltųjų šalmų", Sirijoje veikiančios organizacijos, finanasavimą, skelbia televizijos kanalas "CBS News".

TV kanalo duomenimis, JAV "Baltųjų šalmų" finansavimo dalis sudaro apie trečdalį grupės biudžeto, kuri kaltinama informaciniu karu prieš Sirijos valdžios institucijas. Teigiama, kad organizacijos parama nustojo galioti "per pastarąsias savaites" ir yra "peržiūrima".

CBS su nuoroda į diplomatinius dokumentus teigia, kad Valstybės departamento Artimųjų Rytų biuras turėjo iki balandžio 15 dienos gauti patvirtinimą iš Baltųjų rūmų tęsti "Baltųjų šalmų" finansavimą, bet užsienio politikos departamentas turėjo "sustabdyti procesą".

"Baltųjų šalmų" organizacija yra įsipareigojusi apsaugoti civilius Sirijos gyventojus, turėdama politinį neutralumą ir nesiimdama ginkluotų veiksmų. Pastaraisiais metais internete vis dažniau pasirodo vaizdo įrašai, kuriuose žmonės baltais šalmais gelbsti vaikus iš karo veiksmų zonos. Tačiau taip pat pasirodydavo ir vaizdo įrašai, kuriuose galima pamatyti, kaip tie patys "Baltieji šalmai" kuria surežisuotus vaizdo įrašus, nugrimuoja "aukas", diktuoja, ką "nukentėję" turėtų sakyti. Be to, Sirijos žurnalistai parodė keletą vaizdo įrašų, kuriuose "gelbėtojai" buvo nufilmuoti su ginklais ir karine forma.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pavadino organizacijos "Baltųjų šalmų" veiklą dar vienu didelio masto informacinės kampanijos elementu, skirtu apjuodinti oficialų Damaską. Savo ruožtu Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas pareiškė, kad "Baltųjų šalmų" nariai yra "Al-Qaeda"* šalininkai.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
54
Tegai:
Baltieji šalmai, finansavimas, Sirija, JAV
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (84)
Dar šia tema
Rusija teiks Sirijai naujas oro gynybos sistemas
Rusija panaudos JAV raketas iš Sirijos nuosavai oro gynybos sistemai tobulinti
JAV gyventojai surengė protesto akcijas prieš Sirijos apšaudymą