Beanduolinis sprogimas, archyvinė nuotrauka

JAV įvertino Rusijos branduolinio smūgio padarinius

124
(atnaujinta 13:58 2018.05.08)
Amerikos profesorius Matthew Kroenig teigimu, atakos metu gali mirti daugiau nei 90 milijonų amerikiečių

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Profesorius Džordžtauno universitetas JAV Matthew Kroenig savo knygoje "Amerikos strategijos logika: kodėl strateginis pranašumas yra svarbus" pristatė prognozę, kokios gali būti dviejų didelių Rusijos branduolinių smūgių Jungtinėse Valstijose pasekmės.

Apie tai rašo leidinys "National interest".

Pasak Kroenigo, pirmasis smūgis sunaikins 131 miestą ir mirs 70 milijonų žmonių. Be to, skaičiavimuose mokslininkas atsižvelgė į tai, kad Maskva priešinsis JAV bandymams suduoti atsakomąjį smūgį. Vašingtono kontrataka sunaikins dalį priešo branduolinio arsenalo, tačiau antrasis Rusijos smūgis sukels dar 28 mln. žmonių mirtį ir sunaikins 12 JAV miestų, mano Kroenig.

Jo nuomone, siekiant išvengti tokio scenarijaus, Vašingtonui reikia išsaugoti savo branduolinį potencialą. Jei JAV likviduos savo tarpkontinentines balistines raketas, nuostoliai nuo pirmo Rusijos smūgio padidės iki 82 milijonų žmonių.

2010 metais Rusija ir JAV pasirašė Sutartį dėl strateginio puolamojo ginklo mažinimo. Pagal susitarimą šalys turėtų sumažinti branduolinių kovinių galvučių skaičių iki 1 550 vienetų, tarpkontinentinių balistinių raketų, povandeninių balistinių raketų ir sunkiųjų bombonešių — iki 700 vienetų.

Maskva sumažino savo arsenalą daugiau kaip 85 proc., tačiau negali patvirtinti, kad Vašingtonas taip pat pasiekė numatytų apribojimų.

124
Tegai:
branduolinis konfliktas, branduolinis ginklas, Rusija, JAV
Dar šia tema
NATO nerimauja dėl Rusijos branduolinio ginklo modernizavimo
Baltieji rūmai mokosi apsisaugoti nuo branduolinių išpuolių ir musių
Teigiama, kad pratybų "Zapad" metu buvo mokoma panaudoti branduolinį ginklą
Lavrovas: JAV rengia Europą branduolinio ginklo prieš Rusiją naudojimui
JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis