Pergalės diena, archyvinė nuotrauka

Apklausa: pusė britų mano, kad šalis nugalėjo Hitlerį

67
(atnaujinta 13:21 2018.05.08)
Dauguma Prancūzijos, JAV ir Vokietijos gyventojų mano, kad labiausiai pergalei Antrajame pasauliniame kare nusipelnė Amerika

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Pusė JK gyventojų mano, kad tai jų šalis turėjo lemiamą vaidmenį Trečiojo Reicho sunaikinime. Tai liudija Viešosios nuomonės instituto "YouGov" apklausos rezultatai.

Atsakant į klausimą, kokia valstybė labiau prisidėjo prie Adolfo Hitlerio režimo žlugimo, 50 proc. britų pavadino savo šalį, 13 proc. — TSRS, 9 proc. — JAV, 4 proc. pasirinko "kita", ir 24 proc. apskritai negalėjo atsakyti.

"YouGov" atliko panašų tyrimą Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV ir nustatė, kad Britanijos respondentų nuomonę palaiko tik 7-11 proc. šių šalių gyventojų. Svarbiausią vaidmenį, jų nuomone, turėjo JAV (taip mano 56 proc. prancūzų, 47 proc. amerikiečių ir 34 proc. vokiečių).

Vis dėlto 22 proc. vokiečių mano, kad TSRS labiausiai prisidėjo prie fašistų režimo žlugimo.

1945 metais IFOP atliko panašų tyrimą. Tada 57 proc. Prancūzijos gyventojų teigė, kad pagrindinį vaidmenį nugalėjus Hitlerį suvaidino Sovietų Sąjunga, 20 proc. — JAV, o 12 proc. — Britanija.

Nemirtingasis pulkas Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Nemirtingasis pulkas Lietuvoje ir Vilniuje
67
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, pergalė, TSRS, Adolfas Hitleris, Vokietija, Didžioji Britanija, JAV
Temos:
Didžiosios Pergalės metinės (27)
Dar šia tema
Paskelbta, kur gegužės 9-ąją Lietuvoje įvyks akcija "Nemirtingasis pulkas"
ES gali paskelbti Gegužės 9-ąją oficialia švente ir išeigine
Lenkijos ambasadorė: Lietuvoje negalima švęsti gegužės 9-osios
Kodėl Gegužės 9-oji jau nebe šventė Lietuvoje
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijoje papasakojo apie susitikimą su JAV delegacija dėl branduolinio susitarimo

(atnaujinta 17:43 2021.05.10)
Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos ir JAV delegacijos, vykusios pirmadienio susitikime derybų metu dėl branduolinio susitarimo su Iranu, pasikeitė nuomonėmis ir aptarė jau pasiektą pažangą, sakė Rusijos delegacijai vadovaujantis Rusijos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Michailas Uljanovas.

"Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį. Kaip visada, diskusija buvo dalykiška ir naudinga", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Uljanovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

Tegai:
JAV, Rusija
Transformatorių pastotė

"Litgrid" rekonstruoja pastotę beveik 900 tūkstančių eurų

(atnaujinta 09:08 2021.05.11)
Pabrėžiama, kad atliekant statybos darbus, bus atnaujinta skirstomoji įranga, pakeista transformatoriaus grandinė

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" pasirašė Salotės transformatorių pastotės Vilniuje projektavimo ir rekonstravimo sutartį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Sutartis su rangovu buvo pasirašyta balandžio 21 dieną. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo "APS grupė".

Planuojama, kad rekonstrukcijos metu bus atnaujinta 110 kW galios pastotės skirstykla Bitėnų gatvėje. Transformatoriaus grandinė bus pakeista. Rekonstrukcija padidins elektros perdavimo patikimumą rytinėje Lietuvos dalyje ir sumažins tinklo eksploatavimo išlaidas.

Projekto kaina — 889 tūkstančiai eurų. Jis įgyvendinamas padedant "Litgrid".

Rekonstrukciją planuojama baigti 2023 metais.

Tegai:
ekonomika, Litgrid