Eurovizija-2018, archyvinė nuotrauka

Kas pateko į "Eurovizijos" finalą po pirmojo pusfinalio

502
(atnaujinta 11:16 2018.05.09)
Ieva Zasimauskaitė su daina "When We're Old" pateko į "Eurovizijos" finalą kartu su Austrija, Estija, Kipru, Izraeliu, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Izraelio, Estijos, Čekijos, Austrijos, Kipro, Bulgarijos, Albanijos, Suomijos, Airijos ir Lietuvos atstovai pateko į tarptautinio dainų konkurso "Eurovizija" finalą pagal pirmojo pusfinalio, kuris įvyko antradienį Lisabonos arenoje "Altice", rezultatus. 

"Eurovizija" šiemet pirmą kartą vyksta Portugalijoje, "Altice" arenoje, Tautų parke.  Pirmasis pusfinalis įvyko antradienį, jo transliacija buvo vykdoma oficialiame YouTube kanale.

Scenoje pasirodė 19 šalių atstovai, Azerbaidžano atstovė atidarė koncertą, dainininkė Aisela su kompozicija "X My Heart" (aktorė nepateko į finalą), o paskutinioji pasirodė dainininkė iš Kipro Eleni Foreire, kuri atliko kompoziciją "Fuego".

Remiantis pirmojo pusfinalio rezultatais, dėl pergalės varžysis šių šalių atstovai: Austrija, Estija, Kipras, Lietuva, Izraelis, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija.

1. Austrija. Cesár Sampson — "Nobody But You"

Austrijos dainininkas Cezaris Sempsonas taip pat važiuoja į konkursą su tipine šiuolaikine daina apie meilę — tokių radijo eteryje galima daug išgirsti. Reitinguose jis kol kas yra 18 vietoje iš 43.

2. Estija. Elina Nechayeva — "La Forza"

Estė Nechayeva yra viena iš "Eurovizijos" favoričių. Jos kompozicija, jungianti elektroninę ir operos muziką, sužavėjo tiek konkurso gerbėjus, tiek kritikus. Dabar ji įeina į konkurso favoritų trejetą.

3. Kipras. Eleni Foureira — "Fuego"

Ilgą laiką lažybų tarpininkai nepastebėjo Kipro atstovės, tačiau dabar jie laiko ją pagrindine "Eurovizijos" favorite. Galbūt Fureirai sėkmę atneš jos panašumas į Amerikos Beyonce — netrukus tai paaiškės.

4. Lietuva. Ieva Zasimauskaitė — "When We're Old"

Lietuvos atstovė "Eurovizijoje 2018" pasirodys su balade, panašia į "Disney" animacinių filmų garso takelį. Tačiau lažybų tarpininkai kol kas jai prognozuoja tik 22 vietą iš 43.

5. Izraelis. Netta Barzilai — "Toy"

Izraelio atstovė Netta yra viena  pagrindinių "Eurovizijos" favoričių. Išlieka atmintyje ji ir dėl savo linksmo būdo, ir energetikos, ir, žinoma, kudakavimo dainos metu. Dabar Netta yra lažybų tarpininkų pirmasis numeris.

6. Čekija. Mikolas Josef — "Lie To Me"

"Čekijos Timberleikas", kaip atlikėją pavadino "Eurovizijos" gerbėjai, žada "išjudinti" salę Lisabonoje ir užkariauti visų mergaičių nuo penkerių iki penkiolikos metų širdis. Ir Jozefo šansai dideli: jam prognozuojama 6 vieta.

7. Bulgarija. Equinox — "Bones"

Bulgarijai atstovaujanti tarptautinė grupė bando "pritraukti" televizijos žiūrovus madingu garsu. Kol kas jiems tai sekasi: visi kolektyvui prognozuoja vietą "Eurovizijos" dešimtuke.

8. Albanija. Eugent Bushpepa — "Mall"

Bušpepa Albanijoje yra žinomas seniai: jis dirba televizijoje ir pasirodo su roko grupe. "Eurovizijai" jis paruošė dainą "Mall", bet lažybų tarpininkai jos neįvertino ir prognozuoja jai tik 39 vietą iš 43.

9. Suomija. Saara Aalto — "Monsters"

Tradiciškai "rokerių" Suomijai šiais metais "Eurovizijoje" atstovaus pop dainininkė Saara Alto. Lažybų tarpininkų prognozė — 11 vieta.

10. Airija. Ryan O'Shaughnessy — "Together"

Airijos daininikas Rajanas O'Šognesi Lisabonos scenoje pasirodys su gitara ir atliks dainą apie meilę. Nei nuoširdūs žodžiai, nei pakankamai drąsus vaizdo klipas neleido jam užimti aukštos vietos reitinguose — kol kas jis tik 29 vitoje iš 43.

502
Tegai:
Eurovizija-2018, Portugalija
Temos:
"Eurovizija 2018" Lisabonoje (22)
Marija Zacharova

Zacharova atsakė į Vokietijos raginimą kalbėti su Rusija galios pozicijos

(atnaujinta 09:04 2020.11.29)
Ji pabrėžė, kad didžiausias Amerikos užsienio kontingentas po Japonijos yra Vokietijoje, o tai "rodo tinkamą Amerikos buvimo Vokietijoje pobūdį"

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova pakomentavo Vokietijos gynybos ministrės žodžius apie derybas su Rusija iš tvirtos pozicijos, pažymėdama, kad Vokietija yra "priklausomos šalies" pozicijoje.

Prieš kelias dienas Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer Bundestage paragino derėtis su Rusija dėl nusiginklavimo "iš galios pozicijos": "Tai visada buvo gera Vokietijos užsienio politikos pozicija, todėl ji turėtų išlikti ir ateityje".

"Vokietija vis dar yra, aš nesu įsitikinusi, kad geroje, bet tikrai labai įdomioje padėtyje — "priklausomoje šalyje saugumo srityje". Ir tai nėra mano išvada, kuri yra orientacinė. Aš cituoju pačią Annegret, kuri pripažino, kad Vokietija yra visiškai visiškai nemoki karinėje sferoje be JAV", — savo Facebook puslapyje rašė Zacharova.

Ji pabrėžė, kad didžiausias Amerikos užsienio kontingentas po Japonijos yra Vokietijoje, o tai "rodo tinkamą Amerikos buvimo Vokietijoje pobūdį". Be to, ji pažymėjo, kad Amerikos branduoliniai ginklai, "saugomi Vokietijoje", tai "jėga, ir tai ne sava".

"Kai galia yra, bet ji nėra jūsų, negalite jos valdyti, tačiau neleidžiama ja disponuoti, o kartu bijote ją prarasti — tai yra priklausomybės ženklas", — padarė išvadą ji.

Anksčiau Rusijos gynybos ministerija pakomentavo Vokietijos gynybos ministrės Annegret Kramp-Karrenbauer žodžius apie dialogą su Rusija iš galios pozicijos, primindama, kad tai jau sukėlė tragiškų padarinių pasauliui.

Tegai:
JAV, Vokietija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
"Kursas karo link": vokiečiai įvertino JAV eskadrinio minininko įplaukimą į RF vandenis
Vokietijoje pastebėjo nereikšmingą Merkel susidomėjimą Navalno byla
Vakcina nuo koronaviruso

Britų ekspertai įvertino informaciją apie Rusijos vakciną "Sputnik V"

(atnaujinta 10:29 2020.11.29)
Skeptiškesnį požiūrį į Rusijos jis paaiškino "didesniu JAV ir Europos procesų atvirumu ir skaidrumu"

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Britų virusologijos srities ekspertai interviu CBC papasakojo apie priežastis, rodančias Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" veiksmingumą.

Kanalo pašnekovai pakomentavo antrosios tarpinės "Sputnik V" klinikinio tyrimo duomenų analizės rezultatų ataskaitas, kurios parodė, kad vakcinos veiksmingumas 28 dieną po pirmosios injekcijos buvo 91,4 proc., o 42 dieną — daugiau kaip 95 proc.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Георгий Зимарев

"Duomenys atitinka tai, kad vakcina yra gana efektyvi. Šie rezultatai sutampa su tuo, ką matome su kitomis vakcinomis", — sakė Stivenas Evansas, Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos farmakoepidemiologijos profesorius.

Jis pažymėjo, kad "Sputnik V" ir kitų vakcinų veikimas perdavė "tikrai svarbią žinią viso pasaulio sveikatos mokslininkams "Sputnik V" apie gebėjimą kovoti su liga vakcinacijos pagalba.

"Nematau pagrindo abejoti tuo (rezultatais). Sutinku, kad jų pradiniai rezultatai sukėlė painiavą, bet manau, kad taip nėra todėl, kad jie buvo nepagrįsti. Jie buvo išleisti šiek tiek anksčiau. Manau, kad tai bus naudinga vakcina ", — sakė Britanijos Skaitymo universiteto virusologijos profesorius Ianas Džonsas.

TV kanalo teigimu, teigiami mokslininkų vertinimai yra pagrįsti informacija apie pasikartojančias sėkmingas "adenoviruso pristatymo metodo" apraiškas, kuri yra Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centro sukurtos vakcinos pagrindas.

Tuo pačiu metu anksčiau nebuvo žinoma, ar koronavirusas parodys atsparumą, pažymi kanalas. Tačiau, pasak Evanso, teigiami kitų farmacijos kompanijų rezultatai įtikina rusiško vaisto perspektyvas.

"Dabar mes turime keturias vakcinas, kurios turi tam tikrą veiksmingumą, o tai yra kur kas daugiau nei kada nors anksčiau, kai sukurėme vakciną nuo ŽIV ar maliarijos", — sakė Evansas.

Skeptiškesnį požiūrį į Rusijos vakciną Evansas paaiškino "didesniu JAV ir Europos procesų atvirumu ir skaidrumu".

"Mes nežinome, kaip atidžiai stebimi jų tyrimai ir kiek kruopščiai apie juos pranešama. Mes to nežinome. Tačiau šalys, kurios jas perka, manydamos, kad Rusijai pavyko kažką sukurti", — pridūrė jis.

Rugpjūtį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 profilaktikos, kurią sukūrė Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centras. Jis buvo pavadintas "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis nepageidaujamas poveikis.

Lapkričio 23 dieną Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje. Jis paaiškino, kad atitinkama paraiška buvo išsiųsta spalio 22 dieną.

Anksčiau lapkritį Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija po ministro Deniso Manturovo ir Vengrijos užsienio reikalų ministro Peterio Siyarto derybų pareiškė, kad Rusija diskutuoja apie Rusijos "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso gamybą Vengrijoje; šioje šalyje buvo ruošiama gamybos vieta.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinio tyrimo duomenų analizė parodė 91,4% veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95%.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija, Didžioji Britanija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Startuoja portalas vaikams ir tėvams "Katantinas.lt"
Per savaitę "Regitroje" fiksuoti 3 nauji COVID-19 atvejai
Kaukė, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kokių profesijų atstovams koronavirusas yra ypač pavojingas

(atnaujinta 10:54 2020.11.29)
Uoslės praradimas yra dažniausias koronaviruso simptomas, tačiau kai kuriems žmonėms tai yra ir svarbiausio darbo įrankio praradimas

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Kodėl koronavirusas pavojingas parfumeriams ir kuo jų patirtis gali būti naudinga nukentėjusiems nuo COVID-19, Sputnik radijui papasakojo kvepalų studijos "Aromaobraz" savininkė Veronika Bruchoveckaja.

Uoslės praradimas yra dažniausias koronaviruso simptomas. Daugumai žmonių ši problema yra tik nepatogumas, palyginti su kitomis galimomis pasekmėmis. Parfumeriams tai yra į svarbiausio darbo įrankio praradimas, pažymėjo Bruchoveckaja.

"Mes esame labiausiai pažeidžiama grupė, nes nosis yra viena iš parfumerio instrumentų. Nosis ir uoslės atmintis yra labai svarbios mūsų darbe. Dabar stengiamės daugiau dėmesio skirti savo imunitetui, kad nesusirgtume", — sakė parfumerė.

Pasveikimas nuo koronaviruso gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Siekdama palengvinti šį procesą, Bruchoveckaja pataria mokytis iš parfumerių, kurie privalo lavinti uoslę darbui. Anot jos, tam reikia įsiminti aromatus. Pradėti reikia nuo pažįstamų maisto ir prieskonių, kurie yra bet kurioje virtuvėje, kvapų: apelsinų, mandarinų, muskato, cinamono ir kt.

"Per dieną reikia sąveikauti su jais, imti ir uostyti, prisiminti, kaip jie kvepia, ir atkreipti dėmesį į kylančius jausmus. Jei per COVID-19 išnyko uoslė, galime atkurti smegenų nervinius tinklus ir padėti atsistatyti", - sakė Veronika Bruchoveckaja.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES pradėjo derybas su "Sputnik V" vakcinos gamintoju
Papasakota apie galimus vakcinos nuo COVID-19 šalutinio poveikio simptomus