Krymas, archyvinė nuotrauka

Volkeris: Rusija grąžins Krymą, kaip kadaise grąžino nepriklausomybę Baltijos šalims

128
JAV atstovas derybose dėl Ukrainos įsitikinęs, kad ateis laikas, ir Rusija grąžins Ukrainai Krymą, kaip kadaise grąžino nepriklausomybę "okupuotoms" Baltijos šalims

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusija gali grąžinti Krymą Ukrainai taip, kaip grąžino nepriklausomybę Estijai, Latvijai ir Lietuvai, nepaisant to, kad jos ilgą laiką buvo TSRS respublikos, mano JAV specialusis atstovas derybose dėl Ukrainos Kurtas Volkeris, praneša "Ukrinform".

Pasak jo, rusai sakys vieną apie pusiasalio grąžinimo perspektyvas, o Vakarai — kitą.

"Bet mes pamatysime, kas atsitiks ateityje. Dešimtmečius Baltijos šalys buvo okupuotos Sovietų Sąjungos, ir galų gale viskas pasikeitė", — teigė Volkeris.

Specialusis atstovas pripažino, kad Krymo problema yra gana sudėtinga. Tačiau jis tikina, kad pats "su dideliu entuziazmu" žvelgia į savo pirmtakus, kurie vykdė Baltijos valstybių "aneksijos" nepripažinimo politiką. Volkeris pridūrė, kad sankcijų spaudimas Rusijai tęsis tol, kol ji grąžins Krymo pusiasalį Ukrainai.

Pasak jo, Krymo sankcijų rinkinys prieš Maskvą buvo aiškus signalas: "Invazija į kitą šalį ir jos teritorijos užgrobimas, jos aneksija, jos paskelbimas savo nuosavybe yra tiesiog nepriimtina, ir mes neketiname su tuo taikytis".

Komentuodamas Volkerio žodžius, Rusijos premjero pavaduotojas Dmitrijus Polonskis pareiškė, kad Vakarų politikai turėtų pradėti blaiviai vertinti Krymo ateitį, tai yra neatskiriama Rusijos dalis ir niekada nebus grąžinta Ukrainos jurisdikcijai.

"Niekada, žinoma, to neįvyks. Krymas yra, buvo ir bus neatskiriama Rusijos Federacijos dalis. Atrodo, kad dabartinė Vakarų politikų karta kenčia nuo lėtinės ligos, vadinamos politine trumparegyste. Jie negali deramai įvertinti visų praeities įvykių ir negali blaiviai žiūrėti į ateitį", — sakė RIA Novosti Polonskis.

Pasak jo, tokie Vakarų politikų pareiškimai apie Krymo ateitį — laikinas reiškinys.

"Tokie ponai, kurie tokius pareiškimus skelbia, tai viskas yra gana laikinas reiškinys, net ir Vakarų politiniame horizonte. Jie taip pat staigiai ir lygiai taip pat skaudžiai krenta ant žemės, ypač tokių pareiškimų dėka", — pabrėžė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas.

Krymo tilto statyba, archyvvinė nuotrauka
© Sputnik / Георгий Зимарев

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

Estija, Latvija ir Lietuva tapo Tarybų Sąjungos respublikomis 1940 metais, po vyriausybių pasikeitimo ir sovietus palaikančių jėgų atėjimo į valdžią. Keletas Vakarų šalių dešimtmečius atsisakė pripažinti Baltijos šalių prijungimą prie TSRS. Po TSRS žlugimo, trijų nepriklausomų Baltijos šalių valdžios institucijos oficialiai pradėjo apibūdinti sovietinį laikotarpį kaip "okupaciją".

128
Tegai:
politika, Baltijos šalys, Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Porošenka nori atimti iš Krymo gyventojų Ukrainos pilietybę
Ukrainos jūrininkai grasina Kijevui, kad sugrįš į Krymą būsto
Ukrainos televizijos kanalas parodė žemėlapį su "dingusiu" Krymu
JTO atšaukta Rusijos kalba apie tai, kaip ukrainiečiai pažeidžia Krymo gyventojų teises
Kijevas pasiūlė įpareigoti Krymo ir Donbaso gyventojus atsiprašyti
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje
Aeroflot, archyvinė nuotrauka

"Aeroflot" ketina atnaujinti skrydžius Talinas–Maskva nuo rugpjūčio 1 dienos

(atnaujinta 18:56 2020.07.13)
Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 1 dienos Rusijos skrydžių bendrovė "Aeroflot" planuoja atnaujinti reguliarius skrydžius maršrutu Maskva–Talinas–Maskva, praneša portalas "ERR.ee".

Šiuo metu oficialioje "Aeroflot" svetainėje jau vyksta bilietų pardavimas šia kryptimi.

Atitinkamus planus taip pat patvirtina Talino oro uostas.

Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį.

"Mes nesame tikri, kad skrydžiai į Maskvą prasidės rugpjūčio 1 dieną, nes koronaviruso infekcijos lygis Rusijoje vis dar yra gana aukštas. Tai dabar yra pagrindinė problema", — sakė Talino oro uosto komercijos direktorius Eero Pärgmäe.

Anot jo, bendrovė tikisi, kad rugpjūtį bus galima skristi tiesiai iš Talino į 30 miestų. Tai leis įmonei priartėti prie ikikrizinio lygio, kai 15 oro linijų galėjo skraidinti iš Talino į 36 oro uostus, o 28 maršrutai buvo vykdomi ištisus metus.

Dabar reguliarius skrydžius iš Talino atidarė 7 oro linijų bendrovės: "AirBaltic", "Finnair", "Lufthansa", "Ryanair", "Norwegian", "Transaviabaltika" ir "Wizz Air". Liepos mėnesį prie jų greičiausiai bus pridėta "Belavia", "LOT", "easyJet", o rugpjūtį — "Turkish Airlines", "Aeroflot" ir SAS.

Pranešama, kad oro uostai ir oro linijų bendrovės deda visas pastangas, kad kelionės būtų saugios žmonėms.

"Nors kaukes lėktuvuose dėvėti privaloma, jas oro uostuose dažniausiai žmonės nori dėvėti savo noru", — teigė Eero Pärgmäe ir rekomendavo prieš kiekvieną skrydį susipažinti su saugos taisyklėmis ir galimais apribojimais, galiojančiais oro uostuose ir oro linijose.

Tuo tarpu Vengrijos skrydžių bendrovė "Wizz Air" tikisi nuo liepos 29 dienos atnaujinti skrydžius į Kijevą, Charkovą ir Lvovą.

Liepos mėnesį iš Talino oro uosto galima skristi 26 kryptimis. Naujos kelionės vietos yra Londonas, Milanas, Edinburgas, Malaga, Cherona, Diuseldorfas, Dublinas, Oslas ir Varšuva.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 565 tūkst. žmonių.

Tegai:
Maskva, Talinas, skrydžiai, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas
Lietuvos oro uostuose atgaunamas tempas: auga keleivių ir skrydžių skaičiai
Международный праздник День огурца

Kokia šiandien diena: liepos 14-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.07.13)
Šią dieną Lietuvoje minima Agurkų diena. Natūralu, kad tokią šventę pasiūlė Kėdainiai, kurie kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno

Liepos 14 yra 195-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 196-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 170 dienų.

Liepos 14-ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų diena. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 metais. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai laikas.

Kėdainiai kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno. Kad čia auginami agurkai, minima jau XVII a., karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 metais). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu.

Beje, Jungtinėse Amerikos Valstijose lapkričio 14-ąją minima raugintų agurkų diena. Manoma, kad tarp 1800 ir 1900 metų į Ameriką atvykę žydai čia išpopuliarino raugintus agurkus.

Katalikai liepos 14-ąją mini Šv. Kamilį Lelietį (1550–1614), kunigą. Jis gimė Abrucuose. Jau nuo jaunystės tarnavo kariuomenėje, dalyvavo karuose su Turkija, vėliau dirbo ligoninėse. Buvo linkęs į pasaulietinį gyvenimą. Galiausiai atsivertė ir atsidavė nepagydomų ligonių slaugai ligoninėje, tarsi slaugytų patį Kristų. Šv. Pilypo Nėrio paskatintas tapo kunigu, Romoje padėjo pamatus Reguliarių kunigų kongregacijai ligoniams slaugyti.

Šią dieną savo vardadienį švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas.

Tegai:
šventės, šventė