Ramzanas Kadyrovas, archyvinė nuotrauka

Kadyrovas papasakojo apie Čečėnijoje gimusį vyrą, surengusį išpuolį Paryžiuje

73
(atnaujinta 17:36 2018.05.13)
Pasak Kadyrovo, vyras gimė Čečėnijoje, tačiau "jo asmenybės, pažiūrų ir įsitikinimų formavimas vyko prancūzų visuomenėje"

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas sakė, kad žmogus, kuris užpuolė praeivius Paryžiuje, gimė Čečėnijoje, praneša RIA Novosti.

"Hasanas Azimovas, sulaukęs 14 metų, gavo Rusijos piliečio pasą, tačiau šis pasas šiuo metu yra negaliojantis, nes sulaukęs 20 metų amžiaus jis negavo naujo", — rašė Kadyrovas savo Telegram-kanale.

Tuo pačiu metu respublikos vadovas skyrė atsakomybę už Azimovo pažiūrų formavimą Prancūzijos visuomenei. "Čečėnijoje jis buvo tik gimęs, o brendimas, jo asmenybės, pažiūrų ir įsitikinimų formavimas vyko prancūzų visuomenėje", — pridūrė Kadyrovas.

Kaip pabrėžė Čečėnijos vadovas, gaunama informacija leidžia manyti, kad Hasanas Azimovas kontaktavo su teisėsaugos institucijomis ir specialiomis Prancūzijos tarnybomis. Todėl, sakė jis, yra daug klausimų, į kuriuos dar nėra atsakymų.

Incidentas įvyko vakar vakare Paryžiaus centrinėje Monsigny gatvėje, esančioje netoli operos rūmų. Peiliu ginkluotas jaunuolis užpuolė praeivius. Nuo gautų sužalojimų vienas žmogus mirė, dar keturi nuvežti į ligoninę. Užpuoliką vėliau nukovė policija.

Kaip praneša žiniasklaida, tai buvo "išeivis iš Čečėnijos". Užpuolikas neturėjo su savim dokumentų, tačiau teisėsaugos pareigūnai sugebėjo nustatyti jo tapatybę pirštų atspaudų pagalba. Kaip pranešė radijo stotis RTL, sekmadienį policija sulaikė užpuoliko tėvus.

Kaip sakė Prancūzijos prokuroras Fransua Molenas, incidentas turi teroristinį pėdsaką. Atsakomybę prisiėmė teroristinė grupuotė "Islamo valstybė" *, pranešė žiniasklaida.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

73
Tegai:
Ramzanas Kadyrovas, Čečėnija, Paryžius
Dar šia tema
Kadyrovas grasina suimti Trampą ir Merkel, jei jie atvyks į Čečėniją
Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą
Maskvoje įvyko Kadyrovo dukters mados namų kolekcijos pristatymas