Talinas, archyvinė nuotrauka

Skripalis slapta susitiko su Estijos specialiosiomis tarnybomis

39
(atnaujinta 12:25 2018.05.14)
Žiniasklaida skelbia, kad buvusio GRU pulkininko vizitai į Taliną gali būti "labai svarbi informacija"

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, kuris kovo mėnesį buvo apnuodytas Solsberyje, lankėsi Estijoje ir slapta susitikinėjo su vietos specialiųjų tarnybų atstovais, praneša "The New York Times" su nuroda į aukšto rango valstybės pareigūną Europoje.

Pasak anoniminio leidinio šaltinio, 2016 metų vasarą Skripalis bendravo "su tam tikra žvalgybos pareigūnų grupe, nors nežinoma, ką jie aptarinėjo". Šaltinis sakė, kad susitikti padėjo britų specialiosios tarnybos.

Pasak laikraščio, apie Skripalio kelionę į Estiją yra mažai žinoma. Vienas iš jų pavadino duomenis apie šią kelionę "labai svarbia informacija".

Laikraštis taip pat patvirtino Čekijos savaitraščio "Respekt" duomenis, kad buvęs GRU pulkininkas 2012 metais atvyko į Prahą ir bent kartą susitiko JK su Čekijos specialiųjų tarnybų atstovais. Pasak leidinio, po jo paleidimo Rusijoje Skripalis apsigyveno JK ir dirbo su "MI6" tarnyba, kuriai jis padėjo atskleisti Rusijos agentus užsienyje. Leidinyje rašoma, kad Čekijos specialiosios tarnybos mano, jog šie faktai nėra susiję su Skripalio apsinuodijimu 2018 metų kovą.

Kovo pradžioje Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti chemine medžiaga. Incidentas sukėlė tarptautinį skandalą, Didžioji Britanija mano, kad Rusija atsakinga už Skripalių apnuodijimą. Maskva tai kategoroškai neigia ir pabrėžia, kad Londonas nepateikė jokių įrodymų.

39
Tegai:
tarptautinė politika, Sergejus Skripalis, Čekija, Estija, Didžioji Britanija
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
Dar šia tema
Lavrovas apkaltino JK atsisakymu susisiekti su Skripaliais
G7 šalys paragino Rusiją "skubiai atsakyti" į klausimus "Skripalio byloje"
Lavrovas teigia, kad Skripaliai buvo apnuodyti JAV ir Britanijoje gaminama medžiaga
"Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas