Krymo tiltas, archyvinė nuotrauka

Automobilų eismas Krymo tiltu bus pradėtas gegužės 16-ąją

84
(atnaujinta 16:47 2018.05.14)
Šiuo metu transporto priemonės jau gali važiuoti automobilių privažiavimais prie tilto

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Automobilių eismas tiltu per Kerčės sąsiaurį bus paleistas anksčiau, nei planuota, gegužės 16 dieną, pranešė informacinis centras "Krymo tiltas".

"Automobilių judėjimas Krymo tiltu bus paleistas 2018 metų gegužės 16 dieną, 05:30 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku). Tai yra šešiais mėnesiais anksčiau nei valstybės sutartyje numatytas terminas (2018 metų gruodis). Pirmieji tiltą pervažiuos vietiniai gyventojai iš Krymo ir Kubanės", — rašoma pranešime spaudai.

Informacinis centras pabrėžė, kad lengvojo transporto ir keleivinių autobusų eismas bus atidarytas vienu metu iš dviejų Kerčės sąsiaurio pakrančių — po dvį juostas kiekviena kryptimi.

"Maksimalus leistinas greitis yra 90km/h. Sustoti ant tilto draudžiama. Įvažiavimas į automobilių kelių iki Krymo tilto iš Tamanės ir Kerčės pusiasalių bus atidarytas, likus valandai iki eismo tiltu pradžios — 4:30 Maskvos laiku", — rašoma pranešime.

Gegužės 15 dieną tilto statytojai iškilmingai atidarys Krymo tilto automobilių kelią.

Krymo tilto statyba, archyvvinė nuotrauka
© Sputnik / Георгий Зимарев

2014-2017 metais tilto plėtrai buvo skirta beveik 415 mlrd. Rusijos rublių (virš 5 mlrd. eurų). Kai Vladimiras Putinas lankėsi statybų aikštelėje kovo mėnesį, statybininkai pažadėjo, kad eismas bus atidarytas iki kurortinio sezono pradžios.

Tiltas per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungs Krymą ir Krasnodaro kraštą, taps ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis bus 19 kilometrų. Anksčiau buvo teigiama, kad transporto eismas tiltu prasidės 2018 metų gruodžio mėnesį. Prognozuojama, kad per tiltą kasdien galės pervažiuoti iki 40 tūkstančių automobilių ir dešimtys traukinių.

Pagal planą tiltas turėjo būti užbaigtas iki 2018 metų gruodžio, tačiau statybininkai paskelbė, kad aplenkė grafiką.

84
Tegai:
tiltas, automobiliai, eismas, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Žvilgsnis į ateitį: kaip atrodys Krymo tilto trasos ir atomazgos
Rusijos tiltas į Krymą jau dengiamas asfaltu
Buriavimo regata po Krymo tilto arka
Netrukus važiuosime: Krymo tilto autokelių konstrukcijos dalis paruošta 70%