Piloto kabinoje, archyvinė nuotrauka

Malaizijos "Boeing 777-200" dingimas pavadintas tyčiniu

71
(atnaujinta 12:03 2018.05.15)
Ekspertai paskelbė galimą Malazijos "Boeing 777" dingimo priežastį

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. 2014 metų kovo mėnesį Malaizijos "Boeing 777-200" išnykimas, greičiausiai, paaiškinamas tyčiniais piloto veiksmais. Šią išvadą pateikė ekspertai interviu Australijos televizijos kanalui "9Now".

Taip, pilotas ir aviacijos konstruktorius  Simonas Hardis mano, kad "Boeing" vadas Zacharia Ahmadas Šachas išjungė aptikimo sistemas, o vėliau skraidino lėktuvą Malaizijos ir Tailando atsakomybės zonų pasienyje, siekdamas supainioti dispečerius. Toks kursas, sako ekspertas, buvo pasirinktas tyčia.

Šiuo atveju Hardis nurodo nereikalingą skrydį aplink Malaizijos valstiją Penangą, kur gimė Ahmadas Šachas. Anot eksperto, pilotas atsisveikino su namais.

"Jis ketino nužudyti save. Deja, kartu su savimi jis nužudė visus keleivius. Tai buvo padaryta tyčia", — sakė buvęs Kanados transporto saugumo departamento vadovas Laris Vensas.

Jo nuomone, "Boeing" pilotas galėjo užsidėti deguonies kaukę, tada sumažino slėgį orlaivio salone taip, kad keleiviai ir kiti įgulos nariai netektų sąmonės.

2014 metų kovo 8 dienos naktį iš radarų ekranų dingo "Malaysia Airlines" orlaivis "Boeing 777-200", kuris skrido iš Kvala Lumpūro į Pekiną su 227 keleiviais ir 12 įgulos nariais, įskaitant turistą iš Rusijos. Daroma prielaida, kad lėktuvas nukrito Indijos vandenyno pietuose. Paieškos operacija negalėjo nustatyti orlaivio avarijos vietos.

71
Tegai:
lėktuvo katastrofa, katastrofa, Malazija
Dar šia tema
Turkijoje lėktuvas įstrigo purve ant kriaušio krašto
"AirBaltic" lėktuvas Šeremetjevo oro uoste išvažiavo už kilimo tako ribų
Amsterdamo oro uoste į lėktuvą trenkė žaibas
Kirgizijoje netoli Manaso oro uosto sudužo krovininis lėktuvas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į Rusijos Konstituciją įtraukimo

(atnaujinta 20:49 2020.07.03)
Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Už jų priėmimą balsavo beveik 58 milijonai rusų

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į šalies Konstituciją įtraukimo, pataisas palaikė daugiau nei trys ketvirtadaliai Rusijos rinkėjų, balsuodami visos Rusijos mastu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnyba.

Šiais metais Putinas pranešime Federalinei asamblėjai pasiūlė įtraukti į šalies pagrindinį įstatymą keletą pataisų. Vėliau pasiūlymus parengė specialiai sudaryta darbo grupė, po to prezidentas pristatė atitinkamą įstatymo projektą svarstyti Valstybės Dūmoje.

Kovo 11 dieną Žemieji parlamento rūmai galutiniame svarstyme priėmė prezidento įstatymo projektą. Tą pačią dieną dokumentą patvirtino Federacijos taryba, po to jį parėmė visų Rusijos Federacijos regionų įstatymų leidybos asamblėjos. Putinas kovo 14 dieną pasirašė įstatymą dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimų. Tuo pat metu prezidentas ne kartą pabrėžė, kad pakeitimai įsigalios tik tuo atveju, jei jiems bus pritatra visos šalies balsavime.

Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Po 100 procentų protokolų apdorojimo, bendras rinkėjų aktyvumas siekė 67,97 procento. Už pakeitimų priėmimą balsavo 77,92 proc. (beveik 58 mln. rusų), prieš — 21,27 proc. (apie 16 mln. žmonių).

Tegai:
Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse
Pasirodė vaizdo įrašas apie tai, kaip Putinas balsavo dėl Konstitucijos pataisų
Danske Bank

Estija kreipėsi į JAV teisininkus pagalbos pinigų plovimo byloje

(atnaujinta 19:06 2020.07.03)
Kalbama apie skandalą, susijusį su "Danske Bank" ir "Swedbank" filialų veikla. Talinas pareiškė apie siekį išspręsti bylą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Estija pasirašė teisinės pagalbos susitarimą su Amerikos advokatų kontora "Freeh Sporkin & Sullivan LLP", kuri Estijos vyriausybę konsultuos atliekant tyrimą, kurį vykdo JAV valdžios institucijos, dėl Danijos "Danske Bank" ir Švedijos "Swedbank" galimo pinigų plovimo, penktadienį pranešė Estijos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

"Pastaraisiais metais Estijos reputacija smarkiai nukentėjo dėl kelių tarptautinio masto pinigų plovimo atvejų. Kaip žinome, skirtingose ​​šalyse buvo pradėti tyrimai dėl Estijoje dirbančių bankų kovos su pinigų plovimu reikalavimų pažeidimų. Estijai labai svarbu, kad šie sunkūs atvejai būtų išsamiai ištirti, kad kuo geriau išsiaiškintume, kas iš tikrųjų įvyko praeityje", — spaudos tarnyba cituoja finansų ministro Marto Helmės žodžius.

Finansų ministerijos vadovas pažymėjo valstybės bendradarbiavimo su Amerikos tardymo institucijomis svarbą.

"Jei atlikus tyrimus bankams bus paskirtos baudos, valstybė dalyvaus paskirstant baudas. Šiame procese mes esame nukentėjusioji šalis. Todėl labai svarbu, kad JAV turėtume labai stiprų ir patyrusį partnerį", — RIA Novosti cituoja Helmės pareiškimą.

2018 metais Danijos "Danske Bank" Estijos filialas atsidūrė skandalo dėl įtarimų pinigų plovimu centre. Šie įtarimai tiriami Estijoje, Danijoje, Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Kaltinamojo nuosprendžio paskelbimo atveju, pažeidėjui gresia iki šešių milijardų eurų bauda.

Remiantis paties banko atliktu tyrimu, per 2007–2015 metų laikotarpį per šio banko Estijos skyrių buvo pervesta iki 234 milijardų įtartinos kilmės JAV dolerių, kurių didžiąją dalį neteisėtai gaudavo klientai iš Rusijos, taip pat Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir kitų šalių.

Be "Danske Bank", su pinigų plovimu per Estijos skyrių gali būti susijęs ir švedų "Swedbank". Jo veikla taip pat tiriama JAV. Kaip anksčiau pranešė Švedijos televizijos kanalas "SVT", per sąskaitas šiame banke, kurios buvo atidarytos 2007–2015 metais, galėjo būti perversta mažiausiai 3,8 milijardo eurų įtartinų pinigų.

Tegai:
pinigų plovimas, Estija, Danske Bank