RIA Novosti Ukrainoje, archyvivinė nuotrauka

Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"

36
(atnaujinta 14:10 2018.05.16)
Anksčiau Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į portalo biurą bei sulaikė "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą su reikalavimu sustabdyti jėgos panaudojimą prieš žiniasklaidos atstovus, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsilaužė į "RIA Novosti Ukraina" biurą. Taip pat Kijeve, netoli savo namų, buvo sulaikytas "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis, įtariamas valstybės išdavyste. Pagal įstatymą jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.

Be to, prarastas ryšys su naujienų agentūros "RIA Novosti" atstovybės Ukrainoje vadovu Andrejumi Borodinu.

Saugumo tarnybos atstovė spaudai Jelena Gitlianskaja savo Facebook paskyroje pranešė, kad Saugumo tarnyba atlieka tardymo veiksmus "Rusijos Federacijos kontroliuojamų žiniasklaidos struktūrų" atžvilgiu.

Rusijos diplomatinė atostovybė pabrėžė, kad Ukrainos valdžios institucijos "ir toliau atkakliai pažeidžia žodžio laisvę, kliudo žurnalistinei veiklai, viešam įsitikinimų ir nuomonių išreiškimui ir organizuoja represijas prieš korespondentus".

Diplomatinė atstovybė pareikalavo, kad būtų imamasi visų būtinų priemonių, siekiant sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas pareikalavo nedelsiant paleisti Višinskį ir nutraukti žiniasklaidos priemonių persekiojimą Ukrainoje.

Kaip teigė televizijos kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, Ukrainos saugumo tarnybos veiksmai antradienį tapo Kijevo kerštu už Krymo tiltą. Taip pat Simonian pranešė, kad Višinskį apklausia Ukrainos saugumo tarnybos.

36
Tegai:
RIA Novosti Ukraina, Kijevas, Ukraina, Rusija
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Zacharova apie "Vatniką": Lietuvoje keistas žodžio laisvės supratimas
Žodžio laisvė amerikietiškai: Simonian papasakojo apie RT darbą JAV