Krymo tiltas, archyvinė nuotrauka

Krymo tiltą susprogdinti raginęs žurnalistas atsakė į Rusijos kritiką

103
(atnaujinta 11:00 2018.05.18)
Žurnalistas Tomas Roganas pareiškė, kad šiuo klausimu jį palaikė Ukrainos URM vadovas Pavelas Klimkinas

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. "Washington Examiner" žurnalistas Tomas Roganas, kuris savo strapsnyje ragino susprogdinti Krymo tiltą, pareiškė, kad jis kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavelu Klimkinu, kuris jį palaikė ir pažadėjo suteikti pagalbą.

Apie tai Roganas parašė Twitter paskyroje.

"Jis (Klimkinas — Sputnik) sakė, kad Ukrainos tauta palaiko mano straipsnį ir Ukraina padės man, jeigu Rusija ketins nusiųsti mane į (griežčiausią Rusijos kalėjimą — Sputnik) "Juodąjį delfiną", — parašė žurnalistas savo žinutėje.

Ukraina nepatvirtino telefoninio pokalbio su Roganu.

Antradienį Amerikos savaitraštis "Washington Examiner" išplatino straipsnį pavadinimu "Ukraina turėtų susprogdinti Putino Krymo tiltą". Anot žurnalisto, tilto sunaikinimas beveik neabejotinai lems konflikto išsiplėtimą, bet Kijevas nusiųs Maskvai "aiškų signalą". Kremlius pavadino tai beprotyste. Pusiasalyje buvo teigiama, kad straipsnio autorius kurstė karą.

Vėliau Rusijos tardymo komitetas paskelbė, kad iškėlė baudžiamąją bylą prieš Tomą Roganą.

Krymo tiltas per Kerčės sąsiaurį buvo atidarytas antradienį. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Trečiadienį buvo pradėtas automobilių eismas tiltu.

Tiltas per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungė Krymą ir Krasnodaro kraštą, tapo ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis 19 kilometrų. Per tiltą kasdien gali pervažiuoti iki 40 tūkstančių automobilių, o vėliau ir dešimtys traukinių.

103
Tegai:
Krymo tiltas, Tomas Roganas, Krymas, Rusija
Temos:
Rusijos tiltas į Krymą (33)
Dar šia tema
Pagreitintas filmavimas: kaip buvo statomas Krymo tiltas
Ukraina pažadėjo "išrašyti sąskaitą" Rusijai už nuostolius dėl Krymo tilto
Paleistas eismas Krymo tiltu: pervažiavo pirmas tūkstantis automobilių ir motociklų