Russia Today, archyvinė nuotrauka

Britanija pradėjo tris naujus tyrimus prieš televizijos kanalą "RT"

21
(atnaujinta 14:41 2018.05.21)
Bendras tyrimų skaičius televizijos kanalo atžvilgiu išaugo iki dešimties

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Didžiosios Britanijos rinkos žiniasklaidos reguliatorius "Ofcom" paskelbė apie trijų naujų tyrimų televizijos kanalo "RT" atžvilgiu pradžią, apie tai teigiama oficialiame organizacijos pranešime.

Tyrimai pradėti 2018 metų balandžio 26 ir gegužės 4 dienų kanalo naujienų laidų, o taip pat balandžio 20 dienos televizijos programos "Crosstalk" atžvilgiu dėl tariamų pažeidimų.

Britanijos reguliatorius "Ofcom" balandžio 18 dieną jau paskelbė apie septynių tyrimų pradžią "RT" naujienų ir dokumentinių televizijos programų atžvilgiu. Šiandien tyrimų skaičius išaugo iki dešimties.

Didžiojoje Britanijoje sakoma, kad tyrimo pradžia dar nereiškia, jog iš tikrųjų buvo padarytas pažeidimas, ir toli gražu ne visi tyrimai baigiasi tokių faktų nustatymu.

Anksčiau kovo mėnesį "Ofcom" siuntė laišką televizijos kanalo "RT" licencijos savininko adresu, kuriame buvo pasakyta apie galimas ribojamąsias priemones dėl "Skripalių bylos".

"RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian tada sakė, kad jei licencija bus atšaukta iš "RT" kanalo, Rusija atsakys tuo pačiu. Tiesa, vyriausioji redaktorė išreiškė viltį, kad Britanija tokių veiksmų nesiims.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo situaciją ir pareiškė, kad jei bus uždarytas "RT", Rusijoje nedirbs nė viena Britanijos žiniasklaidos agentūra.

21
Tegai:
žiniasklaidos laisvė, tyrimas, televizijos kanalas "RT", Didžioji Britanija, Rusija
Dar šia tema
Simonian pakomentavo patarimą ieškoti atsakymų RT ir Sputnik
Ekspertas: Baltijos šalyse vyksta kampanija prieš Sputnik ir RT
Populiariame prancūzų seriale parodė epizodą su Sputnik "propaganda"
Žodžio laisvė amerikietiškai: Simonian papasakojo apie RT darbą JAV
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai