Krymo tiltas, archyvinė nuotrauka

Kijevas pagrasino sunaikinti Krymo tiltą

113
(atnaujinta 14:32 2018.05.22)
Aukščiausiosios Rados deputatas tiltą per Kerčės sąsiaurį pavadino "priešo infrastruktūra" dėl to, kad jis jungia prijungtą prie Rusijos Krymą su Rusijos žemynine dalimi

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Igoris Mosijčuk pagrasino sunaikinti Krymo tiltą per Kerčės sąsiaurį.

Apie tai jis pareiškė televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

Mosijčuk tiltą per Kerčės sąsiaurį pavadino "priešo infrastruktūra" dėl to, kad jis jungia prijungtą prie Rusijos Krymą su Rusijos žemynine dalimi. Tačiau "išlaisvinant Krymą", Ukrainos deputato teigimu, tiltas taps "strateginiu objektu".

Deputatas pridūrė, kad bet kuri šalis, kuri kariauja dėl savo teritorijos, siekia sunaikinti priešo infrastruktūrą — tiltą, geležinkelio punktą, oro uostą.

Į klausimą, ar jis asmeniškai sunaikins tiltą, deputatas atsakė, kad tikrai tai padarytų, jei būtų gynybos ministras. 

Praėjusią savaitę kilo skandalas dėl žurnalisto Tomo Rogano straipsnio "The Washington Examiner" žurnalo tinklalapyje, kuriame žurnalistas parašė, kad Krymo tiltas — Ukrainos kaip tautos "piktinantis įžeidimas", ir pasiūlė sprogdinti jį, kad nors trumpam sugadintų.

Maskva Rogano kvietimus pavadino teroristiniais. Rusijos tardymo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą Rogano ir  "The Washington Examiner" redaktoriaus atžvilgiu.

Tiltas per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungė Krymą ir Krasnodaro kraštą, tapo ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis 19 kilometrų. Per tiltą kasdien gali pervažiuoti iki 40 tūkstančių automobilių, o vėliau ir dešimtys traukinių.

Krymo tiltas per Kerčės sąsiaurį buvo atidarytas gegužės 15 dieną. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Gegužės 16 dieną buvo pradėtas automobilių eismas tiltu.

113
Tegai:
Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija
Temos:
Rusijos tiltas į Krymą (46)
Dar šia tema
Porošenko papasakojo apie Ukrainos planus dėl tilto per Kerčės sąsiaurį
Rusija sureagavo į raginimus susprogdinti Krymo tiltą
Ukraina pažadėjo "išrašyti sąskaitą" Rusijai už nuostolius dėl Krymo tilto