Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas atsisakė susitikti su Kim Čen Unu

25
(atnaujinta 18:10 2018.05.24)
Istorinio susirinkimo nutraukimo argumentas — "didelis pyktis ir atviras priešiškumas"

VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Baltieji rūmai paskelbė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas atsisakė susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Čen Unu, praneša RIA Novosti.

Susitikimas turėjo įvykti birželio 12 dieną Singapūre.

Istorinis susitikimas: įvyko pirmasis dviejų Korėjos lyderių derybų raundas >>

Laiške Kim Čen Unui teigiama, kad Trampas atsisakė susitikti dėl "dedelio pykčio ir atviro priešiškumo", jaučiamo pastaruosiuose Šiaurės Korėjos lyderio pasisakymuose. Trampas pabrėžė, kad yra pasiruošęs susitikti kitą kartą.

"Aš jaučiau tobulą dialogą tarp mūsų, ir galiausiai šis dialogas yra svarbus. Labai norėčiau susitikti su Jumis kada nors. Tuo pačiu metu norėčiau padėkoti jums už kalinių, kurie dabar yra namuose su savo šeimomis, išlaisvinimą. Tai buvo gražus gestas, ir mes labai vertiname tai", — teigiama laiške.

Praėjusią savaitę Pietų Korėjos agentūra "Ryonghap" pranešė, kad KLDR gali atšaukti numatytą susitikimą dėl bendrų Vašingtono ir Seulo karinių pratybų. Tačiau vėliau JAV prezidentas sakė, kad šalys tęsia pasirengimą aukščiausiojo lygio susitikimui. Pasak jo, Vašingtonas negavo KLDR pranešimo apie susitikimo atšaukimą.

Kol kas nė vienas JAV prezidentas per savo kadenciją nebuvo susitikęs su KLDR lyderiu.

25
Tegai:
užsienio politika, Kim Čen Unas, Donaldas Trampas, Šiaurės Korėja, JAV
Dar šia tema
Kim Čen Unas ir jo žmona aplankė Pietų Korėjos trupės koncertą
Videofaktas: Kim Čen Unas pastūmė žurnalistą, kuris bandė nufotografuoti jo žmoną