Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas ir Kim Čen Unas visgi gali susitikti birželio 12 dieną

22
(atnaujinta 15:11 2018.05.27)
Siekiant panaikinti nesutarimus tarp Pchenjano ir Vašingtono reikia tiesioginio dialogo, mano Pietų Korėjos prezidentas

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas gali surengti susitikimą birželio 12 dieną Singapūre, tikisi Baltųjų rūmų vadovas.

Anksčiau šią savaitę JAV prezidentas pareiškė, kad nusprendė atšaukti derybas su Kim Čen Unu. Tačiau netrukus po to jis sakė, kad visgi susitikimas gali įvykti, kaip ir buvo suplanuota, birželio 12 dieną Singapūre.

"Daug žmonių dirba tam. Sekasi gerai. Mes tikimės, kad vyks birželio 12 dieną Singapūre, tai nepasikeitė", — pareiškė Trampas.

Ketinimą surengti susitikimą taip pat patvirtino Kim Čen Unas, apie tai papasakojo Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu gegužės 26 dieną Panmundžome. Jis taip pat pareiškė, kad "Kim Čen Unas patvirtino ketinimą vykdyti denuklearizavimą Korėjos pusiasalyje".

pirmasis dviejų Korėjos lyderių derybų raundas, nuotrauka iš įvykio vietos
© REUTERS / Korea Summit Press Pool / Pool via Reuters

Pietų Korėjos prezidentas sakė, kad pokalbio su Kim Čen Unu metu papasakojo jam apie Trampo norą baigti priešiškumą tarp Pchenjano ir Vašingtono.

"Nes ir pirmininkas Kim (Čen Unas), ir prezidentas (Donaldas) Trampas nuoširdžiai tiki Šiaurės Korėjos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimo sėkme, aš pabrėžiau apie tiesioginio dialogo tarp šalių būtinybę, kad spręstų visus esamus nesutarimus, o taip pat apie poreikį surengti pakankamas konsultacijas aktualiais klausimais, kuriuos reikia iškelti per jų aukščiausiojo lygio susitikimą", — sakė Mun Džėinas.

Savo ruožtu, Šiaurės Korėjos centrinė telegramų agentūra pranešė, kad Kim Čen Unas susitikimo metu padėkojo Pietų Korėjos prezidentui už pagalbą rengiant būsimą Šiaurės Korėjos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimą ir užtikrino, kad "tvirtai ketina" dalyvauti jame.

Ketvirtasis Šiaurės ir Pietų Korėjų viršūnių susitikimas įvyko šeštadienį Panmundžomo derybų poste demilitarizuotoje zonoje. Tai jau antras Pietų ir Šiaurės Korėjų lyderių susitikimas šiais metais. Pirmasis įvyko balandžio mėnesį.

22
Tegai:
Kim Čen Unas, Donaldas Trampas, Šiaurės Korėja, Pietų Korėja, JAV
Dar šia tema
Trampas atsisakė susitikti su Kim Čen Unu
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai