Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas nieko nemyli labiau Putiną, pareiškė Snoudenas

115
(atnaujinta 18:12 2018.05.27)
Kita vertus buvęs Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojas labai abejoja, kad Maskva galėjo "užverbuoti" Trampą

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Buvęs Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) darbuotojas Edward Snowden (Edvardas Snoudenas) pareiškė, kad JAV lyderis Donaldas Trampas nieko nemyli labiau už Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

"Nieko pasaulyje Trampas nemyli labiau už Putiną… Bet aš manau, kad žmonės nori per daug, tikėdamiesi, kad Miulerio tyrimas nustatys objektyvius įrodymus prieš Trampą", — sakė Snoudenas interviu JAV leidiniui "Huffington Post".

Buvusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūno manymu, specialusis prokuroras Robertas Miuleris (Muelleris) negali įrodyti Trampo "ryšio" su Rusija.

Taip pat Snoudenas suabejojo, kad Maskva galėjo "užverbuoti" JAV prezidentą.

Jo nuomone, "asmuo, kuris negali prisiminti, ką norėjo pasakyti sakinio pabaigoje", su maža tikimybe gali tapti sėkmingu Rusijos šnipu.

Maskva, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Tačiau Snoudenas neatmetė galimybės, kad Trampas, galbūt, norėtų bendradarbiauti su Maskva, pabrėždamas, kad JAV prezidentas "galėtų padaryti viską, kad pasiektų tikslą".

Anksčiau Rusija buvo apkaltinta kišimusi į JAV prezidento rinkimus. Ši informacija paneigiama tiek Kremliuje, tiek Baltuosiuose rūmuose. Specialusis prokuroras Robertas Miuleris ir JAV Kongresas atlieka tyrimą šiuo klausimu. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas šiuos kaltinimus laiko "visiškai nepagrįstais".

Edvardas Snoudenas — buvęs CŽV ir NSA darbuotojas, kuris 2013 metais perdavė žiniasklaidai informaciją apie žvalgybos programą "PRISM", kuri slapčia surenka informaciją iš dešimčių šalių visame pasaulyje. Šiuo metu Snoudenas yra Rusijoje, kur gavo politinį prieglobstį.

115
Tegai:
užsienio politika, Edvardas Snoudenas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas pasveikino Putiną, pradėjusį eiti prezidento pareigas
Apklausa: Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje Putinas pavadintas stipriausiu lyderiu
Koronaviruso testai

Mokslininkai išsiaiškino, kurie vaistai sumažina užsikrėtimo koronavirusu riziką

(atnaujinta 11:23 2020.07.05)
Ispanijoje šiuo metu vykdomi įvairūs klinikiniai tyrimai, kurių tikslas yra įvertinti COVID-19 plitimo tarp medicinos darbuotojų riziką

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija, remdamasi tyrimu, teigė, kad ŽIV pacientai yra mažiau jautrūs COVID-19, jei jie vartoja tenofoviro ir emtricitabino derinį antiretrovirusinio gydymo (ART) metu, praneša RIA Novosti.

Tyrimo rezultatai leidžia manyti, kad rizika užsikrėsti COVID-19 sergantiems ŽIV nėra didesnė nei bendrojoje populiacijoje.

Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas
© Sputnik / Максим Богодвид

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tie, kurie vartoja tenofovirą/emtricitabiną (dviejų antiretrovirusinių vaistų derinį, naudojamą ŽIV infekcijai gydyti ir užkirsti kelią), yra mažiau linkę į COVID-19 ligą nei pacientai, kuriems taikomi kiti gydymo kursai.

Tyrimas buvo atliktas 60 klinikų, esančių įvairiose šalies vietose, ir jame dalyvavo 77,5 tūkst. pacientų, kuriems diagnozuota ŽIV. 236 iš jų diagnozuotas COVID-19, 151 išvežtas į ligonines, 15 — intensyvios terapijos skyriuose, 20 mirė.

Tyrimo, paskelbto Amerikos žurnale "Annals of Internal Medicine" autoriai mano, kad norint patvirtinti įvairių antiretrovirusinių vaistų veiksmingumą gydant COVID-19, reikia papildomų testų.

"Šių duomenų patvirtinimas bus didelis laimėjimas siekiant užkirsti kelią sanitarijos personalo ir pažeidžiamų asmenų infekcijai", — tikina Ispanijos Sveikatos apsaugos ministerija.

Ispanijoje šiuo metu vykdomi įvairūs klinikiniai tyrimai, kurių tikslas yra įvertinti COVID-19 plitimo tarp medicinos darbuotojų riziką. Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių tokių tyrimų Europoje. Tai vyksta 67 ligoninėse 14 autonominių bendruomenių, joje dalyvauja keturi tūkstančiai žmonių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 526 tūkst. žmonių.

Tegai:
tyrimas, mokslininkas, Ispanija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas naujas COVID-19 atvejis
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: protestuotojai prie Baltųjų rūmų po Trampo kalbos uždegė JAV vėliava

(atnaujinta 11:21 2020.07.05)
Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi"

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Protestuotojai prie Baltųjų rūmų Vašingtone sudegino Amerikos vėliavą po to, kai prezidentas Donaldas Trampas pasakė kalbą JAV nepriklausomybės dienos proga, pranešė NBC.

Protestuotojai, anot kanalo, incidento metu šaukė šūkius prieš "vergiją, genocidą ir karą" bei "Amerika dar niekada nebuvo didi".

Į įvykio vietą atvyko teisėsaugos pareigūnai.

Šeštadienio kalboje Trampas teigė, kad JAV nugalėjo nacius ir komunistus bei netrukus nugalės kairiuosius. Jis pažymėjo, kad neleis "nuversti mūsų paminklų, ištrinti mūsų istorijos, elgtis ideologiškai su vaikais ir tramdyti mūsų principus".

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Protestus lydi paminklų, pastatytų pilietinio karo metais nugriovimas. 

Jungtinėse Valstijose, vykstant protestams, prasidėjo savaiminis paminklų griovimas į pietus nuo pilietinio karo. Tai taip pat paveikė Amerikos atradėjo Kristupo Kolumbo, kurį kairieji aktyvistai kaltina vietinių Amerikos gyventojų genocidu, statulos.

Tegai:
protestai, ugnis, vėliava, baltieji rūmai, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas papasakojo, kam buvo išgalvota istorija apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu
Boltonas pareiškė, kad Trampas nenorėjo girdėti žvalgybos pranešimų apie Rusiją