Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ukraina raginama nustoti kritikuoti Vokietiją dėl "Nord Stream-2"

34
(atnaujinta 11:29 2018.05.30)
Vokietijos prezidentas sakė, kad Kijevo baimės dėl dujų tranzito panaikinimo yra nepagrįstos

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris paragino Ukrainą nustoti kaltinti Vokietiją už dalyvavimą "Nord Stream-2" statyboje, pranešė televizijos kanalas "112 Ukraina".

"Jūs neturite mūsų kaltinti. Net jei mes kalbame apie "Nord Stream-2", mes taip pat kalbame apie Ukrainos ateitį ir saugumą. Jūs pastebėjote, kad Vokietija stengiasi užtikrinti dujų tranzitą per Ukrainą", — sakė Šteinmajeris spaudos konferencijoje su Petro Porošenko.

Vokietijos prezidentas priminė, kad Europos Sąjungoje vyksta derybos, siekiant, jog Ukraina taptų tranzito šalimi, o Kijevo baimės yra "nepagrįstos".

"Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų. Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom", jis finansuoja 50% projekto išlaidų.

Leidimus statyboms jau išdavė Vokietija ir Suomija. Prieš projekto įgyvendinimą pasisako eilė valstybių, tarp jų Ukraina ir JAV, kurios gina savo interesus. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją, o Vašingtonas pats norėtų tiekti suskystintas dujas į Europą.

Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
34
Tegai:
Nord Stream-2, Frankas Valteris Šteinmejeris, Vokietija, Ukraina
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (173)
Dar šia tema
Lietuvos ir Ukrainos energetikos ministrai susivienijo prieš "Nord Stream-2"
Merkel ragina išaiškinti Ukrainos vaidmenį "Nord Stream-2" įgyvendinime
Ukraina "Nord Stream-2" projekte įžiūrėjo Rusijos karinę grėsmę
Ekspertas pasakė, kuo "Nord Stream-2" gresia vartotojams Ukrainoje
Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai