Malaizijos Boeing 777, archyvinė nuotrauka

Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais

75
(atnaujinta 14:02 2018.06.01)
Šalies Transporto ministerijos vadovas teigė, kad negalima tiesiog "rodyti pirštu į Rusiją", nepateikus jokios tyrimo medžiagos

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Malaizijos transporto ministras Entonis Lokas (Anthony Loke) kaltinimus Rusijai dėl orlaivio reiso MH-17 numušimo vadina nepagrįstais, praneša ChannelNews Asia.

Pasak jo, tyrimas nepateikė jokios medžiagos, įrodančios Maskvos prisidėjimą prie tragedijos.

"Atsakingi (už tyrimą — Sputnik) neturi teisės tiesiog rodyti pirštu į Rusiją", — sakė Lokas.

2014 metų liepos 17 dieną reiso MH17 lėktuvas, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą sudužo netoli Donecko, Ukrainos rytuose. Laive buvo 298 žmonės, daugiausia Nyderlandų, Malaizijos ir Australijos piliečiai, visi jie žuvo.

Maskva, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino pašauktinius. Jie sakė, kad neturi priemonių, kuriomis būtų imanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

Praėjusią savaitę tarptautinė tyrimo grupė JIT pristatė tarpinius tyrimo rezultatus. Pasak ekspertų, lėktuvas buvo numuštas iš priešraketinės gynybos sistemos "Buk", kuri priklausė 53-iai priešlėktuvinei raketų brigadai iš Kursko.

Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad JIT išvados yra paruoštos, remiantis nepatvirtinta informacija iš socialinių tinklų. Be to, tyrimas ignoravo liudytojų parodymus ir Rusijos duomenis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad tarptautinės grupės ataskaita yra nepagrįsta. Kremlius pabrėžė, kad Maskva pripažins JIT rezultatus tik tuo atveju, jei bus leista prisidėti prie tyrimo.

75
Tegai:
Boeing 777, Malazija, Rusija
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai