Heinz-Christian Štrache, archyvinė nuotrauka

Austrijos vicekancleris paragino panaikinti sankcijas Rusijai

53
(atnaujinta 12:39 2018.06.03)
Austrijos politikas teigia, kad jau atėjo laikas gerinti santykius su Rusija, nes labai kenčia Europos valstybių ekonomika

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. ES turėtų apsvarstyti savo poziciją Rusijos atžvilgiu ir panaikinti sankcijas, interviu laikraščiui "Österreich" sakė Austrijos vicekancelis ir Austrijos dešiniosios nacionalistinės laisvės partijos lyderis Heinz-Christian Štrache.

"Sankcijos, visų pirma, pakenkė Austrijos ekonomikai. Aš visada perspėjau, kad nereikia stumti Rusijos į Kinijos glėbį", — cituoja Štrache RIA Novosti.

Pasak jo, "atėjo laikas sustabdyti šias skausmingas sankcijas ir normalizuoti politinius ir ekonominius santykius su Rusija".

Sankcijos prieš Rusiją

Ryšiai tarp Rusijos, Europos Sąjungos ir JAV pablogėjo dėl Ukrainos politinės krizės. 2014 metais prijungus Krymą prie Rusijos teritorijos, Vakarai apkaltino Maskvą pažeidžiant tarptautinės teisės normas ir įvedė sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių ir nustatė importo apribojimus. Tuo pačiu metu valdžios institucijos pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos konflikto šalis arba Minsko susitarimų dėl Donbaso konflikto reguliavimo subjektas.

53
Tegai:
sankcijos prieš Rusiją, sankcijos, Austrija, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (178)
Dar šia tema
Bundestagas pareiškė, kad sankcijos prieš Rusiją daro žalą Europai
ES išplėtė sankcijas Rusijai dėl rinkimų Kryme
Rusijoje planuojama įvesti baudžiamąją atsakomybę už sankcijų taikymą
Vašingtono centras neteko patogių tualetų dėl sankcijų Rusijai