JAV kariai, archyvinė nuotrauka

NATO karinės bazės diengimą Lenkijoje palaiko 67% gyventojų

46
(atnaujinta 18:14 2018.06.05)
Visuomeninė apklausa atskleidė, kad dauguma lenkų norėtų, kad šalies teritorijoje būtų dislokuota nuolatinė JAV karinė bazė

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Užsienio kariuomenės iš NATO valstybių narių dislokavimą Lenkijoje remia 67 proc. respublikos gyventojų, praneša RIA Novosti su nuoroda į tyrimų laboratoriją "CBOS".

Tai yra didžiausias NATO kariuomenės palaikymo rodiklis.

24 proc. respondentų pareiškė tvirtą paramą NATO šalių bendros kariuomenės Lenkijoje dislokavimui, o vidutinė parama — 43 proc. Bendras NATO karinio buvimo Lenkijoje rėmėjų procentas yra 67 proc., tai yra 2 proc. daugiau nei praėjusių metų vasarį. Iš jų 17 proc. nuosaikiai prieštarauja NATO pajėgų dislokavimui, o 5 proc. — besąlygiškai. 11 proc. respondentų šiuo klausimu nepateikė nuomonės — jų procentas išliko toks pat kaip ankstesniame tyrime.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti šarvuotų tankų diviziją šalyje. Lenkijos gynybos ministerija paviešino dokumentą, pavadintą "Pasiūlymas dėl nuolatinės JAV tankų divizijos buvimo Lenkijoje". Šiems tikslams Varšuva pasirengusi skirti nuo pusantro iki dviejų milijardų JAV dolerių.
Baltijos šalių ministrai pirmininkai visiškai palaiko tokį Lenkijos siekį.

46
Tegai:
JAV karinė bazė, karinė bazė, Lenkija
Dar šia tema
NATO ruošiasi "Rusijos puolimui": didins greito reagavimo pajėgas iki 30 tūkst
Visiška destrukcija: Lavrovas įvertino NATO pastangas Baltijos šalyse
Matvijenko: NATO negali užtikrinti apsaugos nuo "priešiškos" Rusijos
"National interest" įvardijo NATO "baisiausią košmarą"