Vyriausybės pastatas Ryme, archyvinė nuotrauka

Italija pasisakys antirusiškų sankcijų persvarstymą

39
(atnaujinta 19:36 2018.06.05)
Pristatydamas Vyriausybės programą parlamente, Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte pasisakė už sankcijų Rusijai peržiūrą

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Naujoji Italijos vyriausybė skatins antirusiškų sankcijų panaikinimą, sakė ministras pirmininkas Giuseppe Conte, praneša RIA Novosti.

"Mes tapsime atvirumo Rusijos atžvilgiu šalininkais, kuri neseniai sustiprino savo vaidmenį sprendžiant įvairias geopolitines krizes, mes skatinsime sankcijų sistemos, kuri silpnina Rusijos pilietinę visuomenę, peržiūrą", — sakė jis, pristatydamas Vyriausybės programą parlamente.

Conte taip pat pabrėžė, kad Italija patvirtina "tvirtą įsipareigojimą NATO ir JAV kaip privilegijuotas sąjungininkas".

Heinz-Christian Štrache, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vyriausybės sutartis

Punktas apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos yra įtrauktas į "Vyriausybės sutartį", kurią "Penkių žvaigždžių judėjimas " ir partija "Lyga" pasirašė iki naujojo kabineto formavimo.

Tarptautinių santykių skyriuje teigiama, kad Italija pasisakys už atvirumą Rusijos atžvilgiu, kuri yra "ne grėsmė, o vis svarbesnė prekybos ir ekonomikos partnerė", taip pat kaip "strateginis pašnekovas regioninių krizių išsprendimui (Sirija, Libija, Jemenas)".

Šiuo požiūriu dokumente nurodoma į  antirusiškų sankcijų panaikinimo tikslingumą.

39
Tegai:
sankcijos prieš Rusiją, Italija, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (213)