Rusijos karinė technika, archyvinė nuotrauka

Buvęs NATO vadovas: Rusija per porą dienų "gali okupuoti" Ukrainą

103
(atnaujinta 09:14 2018.06.07)
Buvęs NATO generalinis sekretorius papasakojo, kiek ilgai tęstųsi karas tarp Rusijos ir Ukrainos

VILNIUS birželio 7 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos karinio konflikto atveju pastaroji per kelias dienas būtų nugalėta, interviu "Die Welt" pasakojo buvęs NATO generalinis sekretorius, Ukrainos prezidento laisvasis patarėjas Andersas Fogas Rasmusenas.

"Jei Rusija to norėtų, per kelias dienas Rusijos kariuomenė galėtų užimti Ukrainą, nepaisant to, kad Ukraina per pastaruosius dvejus ar trejus metus žymiai padidino savo karinį potencialą, reaguodama į išpuolį prieš jos teritoriją", — sakė Rasmusenas.

Pasak jo, NATO šalys yra pasirengusios "masiniam Rusijos tankų išpuoliui", tačiau geriausias būdas palaikyti taiką yra galimo priešo sutramdymas.

Maskva, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Taip pat, Rasmusenas pabrėžė, kad Rusija bet kuriuo metu gali prisijungti prie aljanso, jei ji atitiks reikalingus kriterijus.

"Tačiau iki šiol NATO negavo atitinkamo Maskvos pareiškimo ir, tiesą sakant, nemanau, kad artimiausiu metu kas nors pasikeis", — pridūrė Rasmusenas.

Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad aljansas neketina izoliuoti Rusijos.

"NATO laikosi dvigubo požiūrio į Rusijos Federaciją, derina atgrasymą ir politinį dialogą", — sakė jis.

Kijevas jau daug kartų kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus. Rusija tai neigia ir laiko tokius kaltinimus nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė nesanti Ukrainos konflikto pusė ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

103
Tegai:
karas, NATO, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Matvijenko: NATO negali užtikrinti apsaugos nuo "priešiškos" Rusijos
NATO išsigando "Rusijos propagandos" efektyvumo