Ukrainos vėliava, archyvinė nuotrauka

Europa smerkia Ukrainą dėl pavojaus šalyje dirbantiems žurnalistams

17
(atnaujinta 13:51 2018.06.09)
Europoje paragino Kijevą sustabdyti žurnalistų persekiojimą

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Europos žurnalistų federacijos (EFJ) iniciatyvinis komitetas priėmė rezoliuciją, išreiškiančią susirūpinimą dėl pavojaus žiniasklaidos darbuotojams Ukrainoje, praneša RIA Novosti.

Dokumentas buvo pasirašytas Lisabonoje pagal organizacijos kongreso rezultatus. Jos nariai pasmerkė vis didėjantį smurtą prieš žurnalistus ir nurodė komitetui paremti savo kolegas toje šalyje. Taip pat buvo "ryžtingai pasmerkta Ukrainos pareigūnų bauginimo kampanija". Atskirai Europos ekspertai sustojo ties Arkadijaus Babčenko "nužudymo". Kijevo sukurta "dezinformavimo operacija rimtai paveikia pasitikėjimą žurnalistais dėl to, kad visuomeninė nuomonė sąmoningai klaidinama propagandos operacija ", sakoma rezoliucijoje.

"Metinis kongresas paveda vadovaujančiam komitetui paprašyti atnaujinti Europos ir tarptautinės žurnalistų federacijos "raudonąją liniją" kritinės padėties atveju, taip pat paprašyti Rusijos ir Ukrainos vyriausybių apsaugoti regiono žurnalistus, išlaisvinti kalinius", — pabrėžiama dokumente.

Babčenko "nužudymas"

Praėjusią savaitę Ukrainos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad buvęs karo korespondento Arkadijus Babčenko buvo nušautas jo namų kiemelyje Kijeve. Šią informaciją pakomentavo visos šalies valstybės institucijos, įskaitant Užsienio reikalų ministeriją.

Trečiadienį SBU paneigė šią informaciją. Jo vadovas Vasilijus Gritsakas sakė, kad gandai apie nužudymą buvo platinami kaip "specialios operacijos" dalis. Pasak jo, specialią operaciją pradėjo rengti dar prieš du mėnesius, organizatorius jau sulaikytas.

Ukrainos specialiųjų tarnybų metodus griežtai kritikavo daugelis tarptautinių organizacijų.

Sąmoningai suklastotą informaciją apie Babčenko pasmerkė ESBO, Europos Parlamento, Tarptautinės žurnalistų federacijos ir "Žurnalistai be sienų".

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu.

Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą.

Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pažė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais pastatą Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

17
Tegai:
žurnalistai, Europa, Ukraina
Dar šia tema
Kremlius paragino Kijevą atsakyti už kaltinimus Babčenko byloje
Babčenko "nužudymas" buvo speciali Ukrainos saugumo departamento operacija
Advokatas pranešė apie Kirilo Višinskio pablogėjusią sveikatos būklę
Chersono teismas atsisakė grąžinti Višinskiui priklausantį turtą
JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas

JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos

(atnaujinta 11:56 2021.04.11)
Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominikas Rabas pokalbyje telefonu aptarė padėtį Rusijos ir Ukrainos pasienyje. Apie tai pranešta pranešime spaudai, paskelbtame JAV užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Pažymima, kad valstybės sekretorius ir ministras dar kartą patvirtino savo paramą Ukrainai ir pabrėžė "Maskvos poreikį nedelsiant nutraukti (...) kurstinančią retoriką". Be to, Blinkenas pareiškė užuojautą dėl princo Filipo mirties ir su Rabu aptarė Afganistaną.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu.

Dar vienas padėties Donbase pablogėjimas prasidėjo kovo pabaigoje. Ukraina ir pasiskelbusios respublikos kaltina viena kitą intensyvinančiais šaudymais, žvalgybine veikla ir karinės technikos perkėlimu kontaktinės linijos srityje. Kijevas kaltina Maskvą stiprinant karinį buvimą Donbase, Rusijos pusė atmeta šiuos pareiškimus.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Didžioji Britanija, JAV
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas