КС-135 Stratotanker, archyvinė nuotrauka

JAV perkėlė į Ukrainą karinius lėktuvus-pilstytuvus

106
(atnaujinta 14:57 2018.06.09)
Jungtinės Valstijos toliau remia Ukrainos kariuomenės apsiginklavimą, šį kartą pristatyti keturi kariniai lėktuvai su įgulomis ir personalu

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. JAV perkėlė į Ukrainą keturis lėktuvus KC-135 Stratotanker, skirtus papildyti degalais strateginius bombonešius, praneša "Obozrevatel".

Pilstytuvai buvo perkelti į Lvovą iš oro bazių RAF Mildenhall (Didžioji Britanija), McConnell AFB (Kanzasas, JAV), Bealo oro pajėgų bazės (Kalifornija, JAV) ir JAV nacionalinė gvardijos bazės Ilinojuje. Kartu su jais atvyko apie 150 žmonių — įgulos nariai ir personalas.

JAV oro pajėgų spaudos tarnyba pabrėžia, kad jų tikslas Europoje ir Afrikoje — padidinti JAV sąjungininkių saugumą Rytų Europoje ir NATO narių bei aljanso partnerių karinės sąveikos lygį.

2014 metais Ukrainos perversmo metu sustiprėjo dviejų valstybių karinis bendradarbiavimas. Prasidėjus operacijai Donbase, amerikiečiai nuolat teikia karinę pagalbą kariuomenei už šimtus milijonų dolerių: Ukrainos kariuomenės ir saugumo tarnybos gavo ne tik Humvee šarvuotų automobilių, bepiločių orlaivių, radarinių sistemų, įrangos ir aprangos, bet ir mirtinų ginklų. Pavyzdžiui, Vašingtonas patvirtino sunkiųjų snaiperių šautuvų "Barrett M107A1" ir prieštankinių kompleksų "Javelin" pristatymą, nors ir uždraudė juos naudoti šalies pietryčiuose.

Gegužės mėnesį buvo pranešama, kad tik šiais metais Ukraina iš Jungtinių Valstijų, Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Kanados gavo daugiau nei 40 mln. JAV dolerių vertės mirtinų ginklų ir kitos karinės amunicijos.

106
Tegai:
JAV karinė technika, parama, Ukraina, JAV
Dar šia tema
Lietuva kentės už Ukrainą
JAV Senatas nutarė skirti Ukrainai 500 mln dolerių apsiginklavimui
Ukraina patvirtino mirtino ginklo iš Lietuvos gavimą
''Broliška pagalba'': Lietuva skatina ginkluotą konfliktą Ukrainoje
Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje

(atnaujinta 09:05 2020.07.09)
Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, RT en Español (ispanų kalba), RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian ironiškai pakomentavo draudimą transliuoti penkis RT kanalus Lietuvoje.

"Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendra su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai "Rossija segodnia". Net jei "Google" vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — ji parašė savo Telegram kanale.

Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, RT en Español (ispanų kalba), RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus. Praėjusią savaitę Latvijos valdžia priėmė panašų sprendimą, o Estija taip pat svarsto galimybę sekti pavyzdžiu.

Rygoje šį žingsnį argumentavo tuo, kad RT tariamai priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Iš tikrųjų Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Kiseliovas anksčiau pažymėjo, kad tokia Latvijos valdžios pozicija liudija jų "kvailumą ir neišmanymą". Jis sakė nuoširdžiai pasijuokęs dėl Rygos sprendimo ir šis draudimas neturi teisinės prasmės. Simonian savo ruožtu taip pat priminė, kad vietos valdžia jau seniai užblokavo "Sputnik" — ir tai netrukdo jam būti veiksmingu šaltiniu.

Baltijos valdžia ne kartą kliudė Rusijos žiniasklaidos darbui. Užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius koordinuotų šių valstybių linijos požymius.

Kaip pažymėta užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, RT, Lietuva, Margarita Simonian
Dar šia tema
Lietuvos URM rekomenduoja Radijo ir televizijos komisijai drausti RT programas
Polittechnologas: Baltijos šalys bijo, kad RT privers lietuvius ir latvius susimąstyti
Estija svarsto galimybę uždrausti RT kanalų transliavimą
Rusijos ir Lenkijos siena, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma paskelbė apie kaimyninių šalių poveikį Kaliningrado gyventojams

(atnaujinta 21:12 2020.07.08)
Kaip priminė deputatas Aleksandras Piatikopas, šis Rusijos regionas yra apsuptas NATO šalių — Lietuvos ir Lenkijos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos įstatymas dėl Rusijos Federacijos teritorijų susvetimėjimo prilyginimo prie ekstremistinės veiklos labai aktualus Kaliningrado sričiai dėl jo geopolitinės padėties.

Tai "RIA Novosti" pareiškė Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Piatikopas.

Dokumentą pateikė Valstybės Dūmos Įstatymų leidybos komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas. Anot Krašeninikovo, į Rusijos Federacijos baudžiamąjį kodeksą bus įtrauktas straipsnis už teritorinio vientisumo pažeidimą. Bausmė už jo pažeidimą — laisvės apribojimas nuo šešerių iki dešimties metų.

Pasak iniciatyvos autorių, įstatymas padės išvengti dviprasmiškos Rusijos Federacijos vientisumo interpretacijos.

Pasak Piatikopo, įstatymo projektas yra "daugiau nei aktualus" Kaliningrado sričiai, nes tai yra ypatingas Rusijos regionas, kurį supa NATO narės — Lietuva ir Lenkija.

"Ir Lietuvos, ir Vokietijos teritorijose yra gana rimtų revanšistinių grupuočių. Akivaizdu, kad Kaliningrado srities gyventojams daroma gana aktyvi kaimyninių valstybių ideologinė įtaka", — teigė deputatas.

Anot jo, iki koronaviruso pandemijos ir po sienų uždarymo Kaliningrado srities gyventojai aktyviai dirbo su kitomis šalimis ekonominėje srityje ir ten keliavo kaip turistai. Atsižvelgiant į tai, kaip sakė Piatikopas, "tam tikri sluoksniai norėtų sužaisti Kaliningrado srities korta".

Kaip pažymėta, pirmasis dokumento svarstymas Valstybės Dūmoje gali įvykti liepos 14 dieną.

Tegai:
Rusijos Valstybės Dūma, Valstybės Dūma, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma tikisi, kad JAV nustos bandyti sugriauti PSO sistemą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
"Alibi rusofobijai pateisinti": Dūma įvertino Baltijos šalių pareiškimą dėl TSRS "kaltės"
Kaunas, archyvinė nuotrauka

Kauno "Akropolio" tualete rasta šovinių

0
Kauno “Akropolio” valytojos viename iš prekybos centro tualetų rado šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, liepos 9 - Sputnik. Trečiadienio popietę viename iš Kauno "Akropolio" tualetų rasta šovinių, praneša Policijos departamentas.

Liepos 8 dieną apie 15.10 val. Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte, prekybos centre tvarkant tualeto patalpas, rasti du medžiokliniai šoviniai ir dvi tuščios šovinių tūtelės.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 253 str. 1 d., neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

0
Tegai:
Akropolis, Kaunas
Dar šia tema
Kaunas įsigijo pirmąją Baltijos šalyse konteinerių valymo mašiną
Kaunas atidaro naują irklavimo bazę: vyks nemokomas koncertas ant vandens