Boeing katastrofa ukrainoje, archyvinė nuotrauka

Nyderlandai patvirtino susitarimą su Kijevu dėl MH17 bylos teisme

32
(atnaujinta 11:15 2018.06.13)
Dokumentas suteikia olandams teisę į teismą lėktuvo katastrofos atveju; labiausiai tikėtina, kad jis vyks Hagoje

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Nyderlandai patvirtino susitarimą su Ukraina, siekiant palengvinti teisminį persekiojimą  dėl Malaizijos "Boeing 777" avarijos 2014 metų vasarą Donbase, praneša "France Press".

Susitarimas dėl tarptautinio teisinio bendradarbiavimo buvo pasirašytas praėjusių metų liepą Ukrainos teisingumo ministro Pavelo Petrenko ir Nyderlandų saugumo ir teisingumo ministro Stefo Bloko. Dokumentas suteikia olandams teisę surengti teismą dėl lėktuvo katastrofos.

Pagal dokumentą, teisminis persekiojimas  vyks į Olandijos teismą, greičiausiai Hagoje. Pagal susitarimą gali būti rengiami teisminiai posėdžiai per vaizdo ryšį.

Nuteistieji, kurių negalima išduoti Nyderlandams, bus nubausti Ukrainoje, pabrėžia agentūra.

Anksčiau tarptautinė tyrėjų grupė, nagrinėjanti Rytų Ukrainoje dužusio "Boeing" aplinkybes, nustatė, kad zenitinis raketų kompleksas "Buk", kuriuo tariamai buvo numuštas Malaizijos orlaivis, priklausė 53-ajai zenitinių raketų brigadai, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

Maskva apkaltino tyrimą šališkumu bei teigė, kad visos išvados grindžiamos duomenimis, gautais iš Ukrainos. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijai neleidžiama dalyvauti Malaizijos "Boeing" katastrofos tyrime, o Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei ji taps visateise dalyve. Putinas priminė, kad iš pat pradžių Rusijos Federacija pasiūlė kartu tirti tragedijos aplinkybes, tačiau tarptautinė tyrėjų grupė, kuriai vadovauja Nyderlandai,  Rusijos neprileidžia.
Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

32
Tegai:
Boeing 777, Nyderlandai, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius