Moldovos prezidentas Igoris Dodonas, archyvinė nuotrauka

Dodonas: Moldova nenori draugauti su Vakarais prieš Rusiją

29
(atnaujinta 12:14 2018.06.13)
Moldovos prezidentas Igoris Dodonas įsitikinęs, kad šaliai yra gyvybiškai svarbu atkurti santykius su Rusija

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Moldova nenori draugauti su Vakarais prieš Rusiją, nes be gerų santykių su Maskva respublika neturi ateities, pareiškė šalies prezidentas Igoris Dodonas, praneša RIA Novosti.

"Dauguma Moldovos piliečių laiko Rusijos Federaciją mūsų draugu, Rusijos tauta yra broliška Moldovos gyventojams, mes nenorime draugauti su Vakarais prieš Rusiją… Moldova neturės ateities be gerų santykių su Rusija, manau, kad tai supranta net oponentai šalies viduje", — sakė Dodonas antradienį vykusieme priėmime Rusijos dienos proga.

Pasak prezidento, per 26 metus nuo diplomatinių santykių sukūrimo buvo visko, dabar jie patiria sudėtingą laikotarpį, tačiau tai praeis.

"Niekas ir niekada negalės sunaikinti to, kas sudaro mūsų dvišalių santykių su Rusija pagrindą. Esu įsitikinęs, kad mes turime bendrą ateitį. Kokia ji bus — žmonės nuspręs", — pabrėžė Moldovos prezidentas.

Pasak Dodono, šalys turi bendrą istoriją, ekonomiką. Jis taip pat atkreipė dėmesį į taikos palaikymo misijos Dniestre svarbą, kurios dėka pavyko sustabdyti Padniestrės konfliktą. Dodonas yra įsitikinęs, kad ši misija bus tęsiama.

Dodonas pradėjo eiti Moldovos prezidento pareigas 2016 metų gruodžio 23 dieną. Atsižvelgiant į jo priešrinkiminę programą, jis ketina atkurti strateginę partnerystę su Maskva, grąžinti Moldovos produktus į Rusijos rinką ir normalizuoti bendradarbiavimą energetikos srityje. Jis ne kartą pareiškė, kad Moldovai "gyvybiškai svarbu atkurti santykius su Rusija".

29
Tegai:
užsienio politika, Moldova, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (289)
Dar šia tema
Vokietijos žiniasklaida paaiškino, kodėl Europa turėtų susivienyti su Rusija
Putinas papasakojo apie šalių, "kurios aklai klausė JAV", kančias
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 10:24 2021.04.10)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimas krauju (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje) išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 14:47 2021.04.10)
A. A. Smorodincevo vardo gripo mokslinių tyrimų institute pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą — kitą pavasarį vaistas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos ministras Michailas MuraŠko.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Murashko.
A.A. Smorodincevo vardo gripo mokslinių tyrimų institute pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą — kitą pavasarį vaistas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros EVA, kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją