JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas, archyvinė nuotrauka

Trampas parodė Kim Čen Unui vaizdo įrašą apie "likimo pasirinkimą"

45
(atnaujinta 12:22 2018.06.13)
JAV prezidentas paviešino vaizdo įrašą, kuriame Šiaurės Korėjos lyderiui prognozuoja du likimus – klestėjimą bendradarbiaujant su JAV, arba dar didesnę izoliaciją ir nuosmukį priešingu atveju

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį savo Facebook paskyroje paviešino vaizdo įrašą, kurį jis parodė Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Čen Unui aukščiausiojo lygio susitikime Singapūre.

"Štai vaizdo įrašas "Vienos galimybės istorija", kurį aš parodžiau Kim Čen Unui Singapūro aukščiausiojo lygio susitikime", — parašė Trampas.

Anksčiau JAV prezidentas pranešė, kad Šiaurės Korėjos lyderiui "iPad" parodė vaizdo įrašą apie tai, kokia gali būti Šiaurės Korėjos ateitis, ir papasakojo apie puikias perspektyvas šioje šalyje nekilnojamojo turto sektoriuje.

Vaizdo įrašas, kuris trunka šiek tiek daugiau nei keturias minutes, vaizdingai rodo šiuolaikinės civilizacijos pasiekimus, o pilka spalva — kadrus iš Šiaurės Korėjos.

"Praeitis neturėtų būti ateitis. Šviesa ateina iš tamsos. Ir vilties šviesa gali degti šviesiau", — sako diktorius.

Balsas už kadro pasakoja, kad būna lyderių, kurie gali keisti istorijos eigą ir pradėti ką nors naujo ir, žinoma, gero. Ekrane pasirodo Trampas ir Kim Čen Unas. "Du lyderiai — vienas likimas", — priduria diktorius.

"Kai istorija suteikia galimybę žmogui, kurio nebebus daugiau — ką jis pasirinks? Gali būti tik du rezultatai. Vienas — judėti atgal", — sako diktorius.

Po to kadrai vėl tampa nespalvoti, parodomos tuščios parduotuvių lentynos Šiaurės Korėjoje, raketų paleidimas ir Amerikos lėktuvnešis.

"Arba kitas — judėti į priekį. Šiandien gali prasidėti naujas pasaulis — draugystės, pagarbos ir geros valios pasaulis", — tęsia balsas.

Vaizdo įrašas vėl tampa spalvotas, mirksi kadrai, simbolizuojantys tariamą infrastruktūros plėtrą Šiaurės Korėjoje, pasakojama apie galimybę investuoti į šalį iš viso pasaulio.

Nepaisant to, kad Trampas ir Kim Čen Unas parodyti vaizdo įraše po lygiai, šis vaizdo įrašas, žinoma, adresuotas būtent Šiaurės Korėjos lyderiui.

"Ar šis lyderis padarys pasirinkimą šalies pažangos naudai, to naudai, kad būtų pasaulio dalimi, kad būtų didvyriu savo tautai? Ar jis paspaus taikos ranką ir gaus malonumą nuo klestėjimo, kurio jis niekada nėra matęs anksčiau? Didžiulis gyvenimas ar netgi dar didesnė izoliacija? Kokį kelią jis pasirinks?", — klausia vaizdo įrašo autoriai.

Pirmasis istorijoje JAV ir Šiaurės Korėjos aukščiausio lygio susitikimas, kuriame susitiko JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čem Unas, vyko birželio 12 dieną Singapūre. Valstybių vadovų susitikimas vyko viešbutyje "Kapela", Sentosos saloje, kurią atskiria nuo Singapūro vienas tiltas.

Po susitikimo Trampas pareiškė, kad pasirašė "išsamų" dokumentą su Šiaurės Korėja, ir pabrėžė, kad Korėjos pusiasalio denuklearizavimo procesas prasidės "labai greitai". Kim Čen Unas savo ruožtu šio dokumento pasirašimą pavadino "nauju startu" santykiuose tarp dviejų šalių ir pažadėjo "didelius pokyčius" ateityje.

45
Tegai:
vaizdo įrašas, Kim Čen Unas, Donaldas Trampas, Šiaurės Korėja, JAV
Dar šia tema
Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą
Lietuvos URM pasmerkė Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą
EP palygino JAV prezidento elgesį G7 susitikime su besikeičiančiais orais
Makronas palygino pokalbį su Trampu su dešrelės turiniu