Kijevas, archyvinė nuotrauka

Europos Parlamentas skirs milijardą eurų Ukrainai

22
(atnaujinta 22:29 2018.06.13)
Paskoloms gauti Kijevui reikės imtis kovos su korupcija šalyje reformų

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Europos Parlamentas patvirtino naujo makrofinansinės pagalbos paketo paskirstymą Ukrainai, kurio suma yra 1 mlrd. eurų, praneša RIA Novosti.

Lėšų paskirstymą patvirtino balsavimo rezultatai. Anksčiau šaltinis teigė, kad galutinis finansinės paramos paketo pasirašymas vyks liepos mėnesį. Tada Ukraina ir ES turi pasirašyti supratimo memorandumą. Dokumente bus išdėstytos priemonės ir reformos, kurių Kijevui reikės imtis paskoloms gauti.

Kuo greičiau

Išvakarėse EK viceprezidentas Valdis Dombrovskis Europos Parlamento posėdyje išvardino sąlygas Ukrainai, kurias reikia įgyvendinti, norint gauti naują finansinę paramą. Pasak jo, finansinė parama bus "griežtai susieta" su kovos su korupcija reformomis šalyje. Dombrovskis taip pat pabrėžė, kad Kijevas vis dar neįvykdė kovos su korupcija pažadų, kuriuos davė ankstesnėje programoje.

Taip pat, EK viceprezidentas paragino "kuo greičiau" skirti lėšų Ukrainai. Dombrovskis sakė, kad ES tranšas reikalingas Ukrainos ekonomikai išlaikyti ir priminė, kad per 2018-2019 metus Kijevas turi sumokėti daug skolų, o tai "yra labai sunki našta valstybės biudžetui". 

TVF programa

Ketverių metų TVF paramos programoje numatyta skirti Ukrainai 17,5 mlrd. dolerių. Pirmoji penkių milijardų dalis buvo pervesta 2015 metų kovo mėnesį, tų pačių metų rugpjūtį — antroji dalis (1,7 mlrd.). 

2016-2017 metais Ukraina kasmet gavo vieną milijardą dolerių. Kijevas tikisi gauti penktąją dalį iki praėjusių metų pabaigos, tačiau to dar neįvyko.

Viena iš paskolos suteikimo sąlygų buvo antikorupcinio teismo sukūrimas. Po serijos skandalų, atitinkamą įstatymą Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė birželio 11 dieną.

22
Tegai:
Europos Parlamentas, Ukraina
Dar šia tema
Europa smerkia Ukrainą dėl pavojaus šalyje dirbantiems žurnalistams
Buvęs NATO vadovas: Rusija per porą dienų "gali okupuoti" Ukrainą
Ukrainos KJP perspėjo apie "negrąžinimo tašką" karo laivų statyboje