Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Kijeve "Nord Stream-2" pavadino Rusijos ginklu

39
(atnaujinta 12:05 2018.06.17)
Aukščiausioji Rada mano, kad Vokietijos paramos dėka Rusija jau pristatė savo "ginklą" į Berlyną, o dabar jo naudojimas yra tik laiko klausimas

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja Oksana Syroed "Nord Stream-2" projektą sutapatino su Rusijos ginklu, kuris jau pristatytas į Berlyną. Apie tai parlamentarė pasakė televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

Politikės teigimu, žmonės nesupranta, kad tarp Rusijos ir civilizuoto pasaulio atsirado bedugnė, taip pat kad neįmanoma užsiimti prekyba, jei prekiaujama vertybėmis. Tačiau savo kalboje ji pabrėžė, kad, nepaisant viso to, Vokietija palaiko dujotiekio statybas.

"Rusija laimės, ir mes nežinome, kada ji sustos, nes šiandien "Nord Stream- 2" — tai ginklas, kurį Rusija jau pristatė į Berlyną, ir vienintelis klausimas — kada ji panaudos šį ginklą", — sakė Syroed.

Parlamentarė taip pat teigia, kad jei kitos šalys skatins Maskvos "finansinę agresiją", tai baigsis tuo, kad Rusija taps grėsme visam pasauliui.

"Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

Ukraina nuo pat pradžių aktyviai kritikuoja "Nord Stream-2" statybas, teigdama, kad projektas yra "politinis". Kijevas ragina Vokietijos pusę atsisakyti dalyvauti projekte, bijodamas, kad jo įgyvendinimo atveju jis praras pajamas nuo Rusijos mėlynojo kuro tranzito.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
39
Tegai:
Nord Stream-2, dujotiekis, Ukraina, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (107)
Dar šia tema
Vokietijos teismas atmetė aplinkosaugininkų skundą dėl "Nord Stream-2"
Kijevas apkaltino Vokietiją interesų pažeidimu dėl "Nord Stream-2"
Ukraina raginama nustoti kritikuoti Vokietiją dėl "Nord Stream-2"