Dujų tiekimo įranga, archyvinė nuotrauka

"Naftogaz" Švedijos teismui apskundė sprendimą dėl ginčo su "Gazprom"

41
(atnaujinta 16:41 2018.06.18)
Praėjusią savaitę Apeliacinis teismas Švedijoje sustabdė Stokholmo arbitražo sprendimo vykdymą "Gazprom" naudai

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Ukrainos bendrovė "Naftogaz" padavė pareiškimą Apeliaciniam teismui Švedijoje, kuris nagrinėja "Gazprom" skundą dėl Stokholmo arbitražo sprendimo. Apie tai savo Facebook paskyroje parašė koncerno vyriausiasis komercinis direktorius Jurijus Vitrenko.

Praėjusią savaitę Švedijos Svea apygardos apeliacinis teismas patenkino Rusijos bendrovės prašymą ir sustabdė arbitražo sprendimą dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo, susijusio su dujų tranzito kontraktais. 

Savo ruožtu, Ukrainos koncernas paskelbė, kad pateiks kontrargumentus Apeliaciniam teismui.

Pasak Vitrenko, teismo procesas vyks atviru režimu ir kiekvienas norintis galės susipažinti su pareiškimo tekstu, kuris bus viešai paskelbtas.

Stokholmo arbitražo sprendimas

Gruodį ir kovo pradžioje arbitražas priėmė sprendimą dėl teisminio nagrinėjimo tarp "Gazprom" ir "Naftogaz" ir nurodė Rusijos bendrovei išmokėti 2,56 mlrd. dolerių. Tačiau "Gazprom" nesutiko su teismo sprendimu ir pateikė apeliaciją, reikalaudama visiškai panaikinti nutarimus.

Be to, Rusija pradėjo kontraktų su "Naftogaz" nutraukimo procedūrą. Pasak "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojo Aleksandro Medvedevo, susitarimų nutraukimas nereiškia, kad bus nutrauktas kuro tranzitas į Europą per Ukrainos teritoriją.

Gegužės pabaigoje Kijevas pareiškė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" ir "Nord Stream-2 AG" akcijų Šveicarijoje areštą, birželio 5 dieną — apie panašų teismo sprendimą "Gazprom" aktyvų Nyderlanduose atžvilgiu.

41
Tegai:
dujų tiekimas, Stokholmo arbitražas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Švedija, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Teismas areštavo "Gazprom" aktyvus Nyderlanduose pagal "Naftogaz" ieškinį
"Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
"Gazprom" pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl ginčo su "Naftogaz"
"Naftogaz" pagyrė ekologus už bandymus užkirsti kelią "Nord Stream-2"
Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų