Ukrainos prezidentas Petras Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko tikrina, kiek teisėtai Janukovičius neteko prezidento posto

31
(atnaujinta 15:34 2018.06.19)
Vieno iš Aukščiausiosios Rados deputatų nuomone, dabartinis Ukrainos prezidentas bijo, kad jį gali ištikti ankstesnio lyderio likimas

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko nusprendė apskųsti Konstituciniame Teisme Viktoro Janukovičiaus valstybės vadovo statuso atėmimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialų kreipimąsi teismo svetainėje.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Pasak Porošenko, sprendimas pašalinti Janukovičių buvo neteisėtas ir pažeidė keletą Konstitucijos straipsnių. Visų pirma, prezidentas gali būti pašalintas iš pareigų tik po apkaltos procedūros, kurios 2014 metais nebuvo.

Ukrainos lyderio veiksmus jau sukritikavo Aukščiausioji Rada ir Vyriausybė. Frakcijos "Radikali partija" lyderio Olego Liaško teigimu, tokiu būdu Porošenko bando "pasimatuoti" Janukovičiaus likimą ir, galbūt, netgi ruošiasi bėgti iš šalies.

Pasak ukrainiečių žurnalisto Aleksandro Dubinsky, dabartinis Ukrainos lyderis bijo, kad jį gali nuversti taip pat, kaip ankstesnį lyderį — be apkaltos, kuriai reikia konstitucinės daugumos iš 300 balsų. Janukovičius buvo pašalintas iš prezidento pareigų paprasta balsų dauguma.

2014 meetų vasarį Ukrainoje įvyko valstybės perversmas. Aukščiausioji Rada pašalino Janukovičių iš valdžios, jis buvo priverstas palikti šalį, bijodamas dėl savo gyvybės. Po to parlamentas paskyrė naujus prezidento rinkimus, kuriuose laimėjo Porošenko.

31
Tegai:
Konstitucija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Viktoras Janukovičius, Ukraina
Dar šia tema
Azovo kovotojas atsisakė paspausti Ukrainos prezidento ranką
Porošenka paragino pertvarkyti Černobylio zoną į "naujų technologijų" vietą
Porošenko prašo apsaugoti Ukrainos prezidento rinkimus nuo Rusijos
Porošenko ragina uždrausti Rusijos vėliavą visame pasaulyje
Vilnius jau suvokė: Porošenko išbarstė pasitikėjimo kreditą
Saakašvilis papasakojo apie Porošenko "geležinius pampersus"
Princesė Eugenie

Sekė Megan Markl pavyzdžiu: princesė Eugenie apsisprendė dėl savo vaiko likimo

(atnaujinta 17:01 2020.09.29)
Maištingųjų hercogų istorija turėjo įtakos karalienės anūkės planams: būsima mama nusprendė padovanoti savo pirmam vaikui teisę į įprastą gyvenimą

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkė Eugenie priėmė svarbų sprendimą: nėščia princesė pasekė princo Hario žmonos Megan Markl pavyzdžiu ir nusprendė išvengti "titulų prakeiksmo".

Princų Hario ir Viljamo pusseserė užima tik dešimtą poziciją eilėje į sostą. Tačiau ji vis tiek turi laikytis visų griežtų karališkojo protokolo taisyklių. Eugenie ne iš nuogirdų žino, kaip tai sunku, todėl nusprendė būsimas atžalas apsaugoti nuo tokio likimo.

Nėščia princesė Eugenie iš anksto apsisprendė dėl savo vaiko likimo ir nusprendė neprašyti titulo mažyliui.

Priminsime, kad pagal karalystės taisykles Eugenie sūnus ar dukra automatiškai negauna titulo. Tačiau Elžbieta II gali padaryti išimtį, bet to nenori nei princesė, nei jos nekilmingas vyras.

"Eugenie suprato, kad titulas — tai, viena vertus, prakeikimas ir, kita vertus, palaiminimas. Jie su Džeku svajoja apie paprastą gyvenimą savo mažyliui — su tikra profesija, iš kurios jis pragyvens. Taigi, princesė tikrai atsisakys titulo, net jei jis bus jai pasiūlytas", — pažymėjo leidinio "Daily Mail" šaltinis.

Žinia apie princesės Eugenie nėštumą paskelbta visai neseniai ir sukėlė džiaugsmingą ažiotažą tarp britų.

Tegai:
Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Žiniasklaida sužinojo apie Tichanovskajos planus susitikti su Merkel

(atnaujinta 15:33 2020.09.29)
Antradienio rytą su Tichanovskaja susitiko Vilniuje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Svetlana Tichanovskaja pranešė, kad kitą savaitę planuoja susitikti su Vokietijos kanclere Angela Merkel, apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į RFI radijo stotį.

"Kitą savaitę esame numatę susitikti su Angela Merkel. Su Angelos Merkel kabinetu. Taip pat virtinę kitų susitikimų Europoje. Dalis jų vyks vaizdo ryšiu, kiti bus asmeniniai. Tačiau jie [susitikimai] labai svarbūs siekiant taikiai išspręsti mūsų klausimą", — sakė Tichanovskaja interviu radijo stočiai.

Antradienio rytą Vilniuje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas susitiko su Tichanovskaja.

Masiniai opozicijos protestai prasidėjo Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus malšino, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių.

Lietuvos ir ES politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Praėjusią savaitę Europos Sąjunga atsisakė pripažinti Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu. Kaip pareiškė ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell), inauguruojant Aleksandrą Lukašenką atimamas demokratinis teisėtumas ir Baltarusijoje gilėja krizė.

Tegai:
Angela Merkel, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Pranckietis pareiškė, kad Lukašenka turi palikti Baltarusijos prezidento postą
JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė susirūpino dėl situacijos Baltarusijoje
Didysis brolis šalia. Makronas išmokys Baltijos šalis, kada loti, o kada tylėti