MIA Rossija segodnia, archyvinė nuotrauka

Rusija ragina JT atkreipti ypatingą dėmesį į Višinskio bylą

26
(atnaujinta 22:41 2018.06.20)
Anksčiau Maskva reikalavo, kad Kijevas peržiūrėtų valstybės politiką televizijos ir radijo informacijos formavimo srityje

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Maskva paragino JT žmogaus teisių komisaro valdybą imtis ypatingos Kirilo Višinskio bylos kontrolės,  praneša RIA Novosti.

"Mes tikimės iš specialiųjų tarnybų savalaikio ir nešališko atsako į žodžio ir spaudos laisvės pažeidimus", ― pabrėžė Užsienio reikalų ministerijos Humanitarinio bendradarbiavimo ir žmogaus teisių departamento patarėjas Jevgenijus Ustinovas.

Rusijos žurnalisto bylą diplomatas pavadino sufabrikuota. Užsienio reikalų ministerija taip pat paragino atkreipti ypatingą dėmesį į žurnalistų Olesio Buzinos ir Pavelo Šeremeto nužudymo bylas.

Anksčiau Maskva reikalavo, kad Kijevas peržiūrėtų valstybės politiką televizijos ir radijo informacijos perdavimo srityje. Be to, Užsienio reikalų ministerija sakė, kad pritaria tarptautinių stebėtojų susirūpinimui dėl žurnalistų priespaudos Ukrainoje.

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu.

Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą.

Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

26
Tegai:
žiniasklaidos laisvė, JTO Žmogaus teisių taryba, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Maskvoje rengiama akcija "RIA Novosti" žurnalistams palaikyti
"RIA Novosti" darbuotojai pateko į biurą po SBU kratų
MIA "Rossija segodnia" pradėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo palaikymo akciją
Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"
Ukrainos Vyriausybė nesuteikė akreditacijos RIA Novosti žurnalistams