Karinis sraigtasparnis, archyvinė nuotrauka

Lenkija keičia kariuomenės aprūpinimo planą, atsižvelgdama į "Rusijos grėsmę"

36
(atnaujinta 15:18 2018.06.21)
Lenkijos valdžia tikina, kad pokyčiai reikalingi, nes ankstesnė Vyriausybė nesitikėjo, jog verta laukti grėsmės iš Rytų

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Lenkija koreguoja ginkluotųjų pajėgų aprūpinimo planą dėl "Rusijos grėsmės", ketvirtadienį pareiškė valstybės gynybos ministras Mariušas Blaščiakas, praneša RIA Novosti.

Pasak jo, ypač keičiasi sraigtasparnių pirkimo programa.

"Mes norime nustatyti, kurie sraigtasparniai pirmiausia reikalingi Lenkijos kariuomenei, o kokie pirkiniai gali palaukti", — sakė ministras.

Blaščiakas pabrėžė, kad ankstesnė Lenkijos vyriausybė "norėjo sukurti armiją, skirtą visų pirma ekspedicinėms operacijoms".

"Mūsų pirmtakai tikėjosi gerų santykių su Rusija ir buvo įsitikinę, kad neverta laukti jokios grėsmės iš Rytų", — pridūrė ministras.

Jis pareiškė, kad šiuo metu Varšuvos prioritetas yra "sraigtasparnių pirkimas kovai su povandeniniais laivais", per kelis mėnesius bus paskelbtas konkursas, skirtas naujiems atakiniams sraigtasparniams įsigyti.

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO valstybės.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sako, kad NATO puikiai supranta, jog Maskva neturi planų ką nors užpulti, bet tiesiog pasinaudoja šiais teiginiais kaip pretekstu, siekdama dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

36
Tegai:
apsiginklavimas, "Rusijos grėsmė", kariuomenė, Lenkija
Dar šia tema
Be panikos: Suomijos saugumo pareigūnai nemato "Rusijos grėsmės"
Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
JAV atsisakė įkurti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje
Baltijos šalių premjerai palaikė JAV karinės bazės diegimą Lenkijoje