Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas aptarė su Saugumo Tarybos nariais padėtį Ukrainos pietryčiuose

56
(atnaujinta 19:12 2018.06.21)
Rusijos prezidentas informavo apie anksčiau įvykusį pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko, šiame kontekste šalys pasikeitė nuomonėmis apie dabartinius Rusijos ir Ukrainos santykius ir reguliacijos procesą Ukrainos pietryčiuose

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį su Rusijos Federacijos saugumo tarnybos nariais aptarė padėtį Ukrainos pietryčiuose ir daugelį kitų klausimų, RIA Novosti pranešė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Ukrainos prezidentas petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

"Rusijos prezidentas informavo apie anksčiau įvykusį pokalbį  telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko. Šiame kontekste šalys pasikeitė nuomonėmis apie dabartinius Rusijos ir Ukrainos santykius ir  reguliacijos procesą Ukrainos pietryčiuose.", ― sakė Peskovas.

"Taip pat buvo aptarti dabartiniai Rusijos socialinio ir ekonominio vystymosi klausimai",― pridūrė atstovas spaudai.

Susitikime dalyvavo Federacijos Tarybos narė Valentina Matvijenko, Kremliaus administracijos vadovas Antonas Vaino, saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, gynybos ministras Sergejus Šoigu, specialiųjų saugumo tarnybų vadovai Aleksandras Bortnikovas ir Sergejus Naryškinas, taip pat prezidento specialusis įgaliotas atstovas aplinkosaugos, ekologijos ir transporto klausimais Sergejus Ivanovas.

56
Tegai:
Ukraina, Petro Porošenka, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Ukrainos URM vadovas ragina sugadinti Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje
Kijevas paskelbė, kad prarado kontrolę šalia Krymo esančiuose Ukrainos rajonuose
Rusija iškėlė bylą prieš 15 nepripažinusių Krymo prijungimo Ukrainos teisėjų
Kijevas pareiškė, kad reikia "išsaugoti Rusijos priklausomybę nuo Ukrainos"
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
NATO ir Ukrainos vėliavos

Erdoganas pasisakė Ukrainos įstojimą į NATO

(atnaujinta 11:09 2021.04.11)
Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas palaikė Ukrainos įstojimą į NATO. Tai teigiama bendroje deklaracijoje po jo derybų su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu, praneša RIA Novosti.

Šeštadienį Ukrainos prezidentas atvyko į Stambulą darbo vizito.

Šalys pasisakė už Ukrainos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto aljanso perspektyvą, ypač apie jos ketinimus "artimiausiu metu gauti veiksmų planą dėl narystės". Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis.

"Dar kartą patvirtinti paramą regioniniam bendradarbiavimui Juodosios jūros regione, siekiant užtikrinti stabilumą ir saugumą pagal dvišalius ir daugiašalius mechanizmus, įskaitant NATO", — sakoma deklaracijos tekste.

Kijevas ne kartą pareiškė, kad įstojimas į NATO yra Ukrainos prioritetas. 2014 metais Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusio valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį Ukraina narystę aljanse nurodė kaip savo užsienio politikos tikslą.

Tuo pat metu, kaip pabrėžė NATO, organizacija iš šalies tikisi vidinių reformų ir savo gynybos plėtojimo pagal karinio bloko standartus. Anot buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmusseno, norint įstoti į aljansą, Ukrainai reikės įgyvendinti daugybę kriterijų, kuriuos įgyvendinti reikės daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės NATO.

Tegai:
Ukraina, NATO, Turkija