Dūma, archyvinė nuotrauka

RF gynybos ministerija pateikė įrodymų apie cheminės atakos imitaciją Sirijoje

42
(atnaujinta 16:31 2018.06.22)
Anksčiau "One America News Network" žurnalistai kartu su Sirijos valdžios atstovais atvažiavo į Dūmą ir apklausė apie 50 vietos gyventojų, nė vienas iš jų nepatvirtino cheminės atakos fakto

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Provokatoriai sąmoningai įdėjo zariną į mėginius, kad galėtų apkaltinti Sirijos vyriausybės pajėgas prieš metus įvykdytu  išpuoliu prieš Chan Šeihuną, pareiškė Rusijos ginkluotųjų  pajėgų radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos skyriaus viršininkas Igoris Kirilovas, rašo RIA Novosti.

Kai kuriuose mėginiuose, kartu su organiniais chloro junginiais, buvo rasta zarino skilimo produktų. Tačiau ataskaitos dėl cheminių ginklų naudojimo autoriai nesusieja zarino  su cheminiu ginklu, ir paaiškina tai tuo, kad buvo atliekamas patalpų nukenksminimas vandeniu po incidento.

Įrodymu, kad tai buvo provokacija, pasitarnavo po sprogimo likusi sprogimo varnelė.

Sirijos apšaudymas raketomis, 2018 metų balandžio 14 d., archyvinė nuotrauka
Satellite Image ©DigitalGlobe/Handout via REUTERS ATTENTION EDITORS

"Ji (varnelė) buvo suformuota sprogus mažos galios sprogstamajam  įrenginiui ant žemės, o ne numetus bombą iš lėktuvo. Noriu atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad dar nepasibaigus tyrimui sprogimo vieta buvo operatyviai užbetonuota ", ― sakė karo žinybos atstovas.

Kirilovas pabrėžė, kad ypatingą pasipiktinimą kelia ir vaizdo medžiaga, kurioje pavaizduoti žmonės be odą ir kvėpavimo takus saugančių specialiųjų apsaugos priemonių per pirmąsias valandas po cheminės atakos.

 "Tai rodo, kad zarino sprogimo vietoje nebuvo, nes cheminio ginklo sprogimo vietoje susidaro mirtina šios medžiagos koncentracija ir netoliese esantys žmonės negalėtų išvengti, jie akimirksniu žūtų, lygiai kaip ir tie, kurie teikė pagalbą nukentėjusiems, ― padarė išvadą Gynybos ministerija.

Ministerija taip pat pridūrė, kad Cheminio ginklo draudimo organizacija ignoruoja tyrimo  standartus ir pateikia netikrus duomenis.

Įvykis Chan Šeihune

Anksčiau "One America News Network" žurnalistai kartu su Sirijos valdžios atstovais atvažiavo į Dūmą ir apklausė apie 50 vietos gyventojų. Nė vienas iš jų nepatvirtino cheminės atakos fakto. Pasak jų, tą dieną viskas šiame rajone buvo įprasta ir jie nepastebėjo nieko neįprasto.

JAV smūgis prieš Sirijos karinę bazę, archyvinė nuotrauka
© REUTERS / Ford Williams/Courtesy U.S. Navy

Aikštėje, kurioje neva buvo įvykdyta cheminė ataka, reporteriai taip pat nerado jokių pėdsakų. Žurnalistai kalbėjosi su ligoninės gydytojais, kurie budėjo tą dieną, kai "įvyko incidentas".

Pasak gydytojų, nežinomų asmenų grupė įsiveržė į ligoninę, šaukdama, kad įvyko cheminis išpuolis. Jie atnešė žmones, kurie neva nukentėjo nuo nuodų, ir pradėjo juos aplieti vandeniu iš žarnų. Gydytojai atėjo apžiūrėti šiuos žmones, o nepažįstamieji pradėjo filmuoti. Padarę vaizdo įrašus jie susirinko ir išėjo.

Anot "Associated Press" korespondento, taip pat aplankiusio Dūmą, pranešimo, vietos gyventojai mano, kad šį incidentą suplanavo grupuotės "Jaysh al-Islam" ("Islamo armija") kovotojai, kurie laikė miestą. Įvykio vietoje buvo rastas balionas su toksiškomis dujomis, kuris sprogtų, jei būtų išmestas iš Sirijos kariuomenės sraigtasparnio.

42
Tegai:
cheminė ataka, Sirija, Rusija
Dar šia tema
"Cheminės atakos" Dūmoje pastatymo dalyvis atskleidė filmavimo detales