Ukrainos prezidentas Petras Porošenko, archyvinė nuotrauka

Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų

49
(atnaujinta 15:24 2018.06.22)
Be to, Liaudies teismas nuteisė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos ir Gynybos ministerijos vadovus, Aukščiausiosios Rados pirmininką ir Vyriausybės vadovą

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Ukrainos liaudies tribunolas posėdyje Luhanske pripažino prezidentą Petro Porošenko kaltu dėl karo nusikaltimų Donbase ir "už akių" nuteisė jį kalėti iki gyvos galvos, praneša RIA Novosti.

Taip pat kaltais pripažinti Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, šalies Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrejus Parubijus, gynybos ministras Stepanas Poltorakas ir Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas Viktoras Muženko, taip pat buvęs ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas ir dabartinis premjeras Vladimiras Hroismanas.

Visi jie nuteisti kalėti iki gyvos galvos.

Ukrainos įstatymuose nėra Liaudies tribunolo procedūros, tačiau teisėjai Luhanske ketina perduoti bylos medžiagą Ukrainos Aukščiausiajam Teismui. Luhansko liaudies respublika tikisi, kad oficialus nuosprendis bus paskelbtas, kai Kijeve į valdžią ateis politikai, kurie bus pasirengę laikytis Minsko susitarimų.

Penktadienį įvyko antrasis Liaudies tribunolo posėdis, pirmasis įvyko kovo pabaigoje. Įvardytų asmenų kaltės įrodymais tapo medžiaga, susijusi su Kievo valdžia, ir kuri buvo renkama nuo 2014 metų. Donbasas pabrėžė, kad klausymai vyksta pagal Ukrainos teisės aktus, o teisėjai yra Ukrainos piliečiai.

Nuo 2014 metų pavasario Kijevas vykdo karinę operaciją prieš savarankiškai paskelbtas respublikas Donbase ir Luhanske, kurios paskelbė nepriklausomybę.

49
Tegai:
Luhansko liaudies respublika, Ukraina
Dar šia tema
Putinas aptarė su Saugumo Tarybos nariais padėtį Ukrainos pietryčiuose
Linkevičius patikino Porošenko, kad Lietuva remia ir rems Ukrainą
Ukraina virš Donbaso pakėlė aviaciją
Kijevas rengia provokaciją prieš ES delegaciją, praneša DLR
Europa smerkia Ukrainą dėl pavojaus šalyje dirbantiems žurnalistams