Tankas T-74, archyvinė nuotrauka

Lenkija grąžina į savo kariuomenę sovietų tankus T-72

105
(atnaujinta 17:21 2018.06.22)
Keletas dešimčių senų T-72 tankų, skirtų parduoti Jordanijai, gali grįžti į Lenkijos kariuomenę

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Lenkija sugrąžina į tarnybą tarybinius tankus T-72, pranešė RIA Novosti su nuoroda į "Rzeczpospolita".

"Keletas dešimčių senų T-72 tankų, kurie dar prisimena Varšuvos pakto laikus, paruošti modernizavimui ir pardavimui Jordanijai pagal naujus įsakymus liks šalyje. Po modernizavimo, greičiausiai, jie grįš į kariuomenę", — rašoma pranešime.

Tačiau Karinio turto agentūros direktorius Krzysztof Falkowski šią informaciją patvirtino tik netiesiogiai.

"Mes reaguojame į ginkluotųjų pajėgų poreikius. Galiu tik patvirtinti, kad sandoris, kuris buvo planuojamas su viena iš Šiaurės Afrikos šalių, buvo sustabdytas", — sakė jis.

Šiuo metu Lenkijos kariuomenė apginkluota Lenkijos gamybos tankais PT-91 "Twardy", taip pat "Leopard 2A5" ir "Leopard 2A4", pagamintais Vokietijoje.

Lenkijos ekspertas gynybos srityje Voicechas Lučakas mano, kad sprendimas grąžinti tankus T-72 susijęs su tuo, kad sustiprėjo šalies kariuomenė.

Anksčiau Lenkijos gynybos ministras Mariusas Blaščiakas patvirtino, kad respublika koreguoja kariuomenės įrengimo planus.

"Mes norime nustatyti, kurie sraigtasparniai pirmiausia reikalingi Lenkijos kariuomenei, o kokie pirkiniai gali palaukti", — sakė ministras.

Blaščiakas pabrėžė, kad ankstesnė Lenkijos vyriausybė "norėjo sukurti armiją, skirtą visų pirma ekspedicinėms operacijoms".

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO valstybės.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad NATO karinių kontingentų skaičius prie Rusijos sienų išaugo septynis kartus dėl Lenkijos ir Baltijos šalių isterijos, susijusios su "Rusijos invazija".

105
Tegai:
kariuomenė, Lenkija
Dar šia tema
Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"
NATO karinės bazės diengimą Lenkijoje palaiko 67% gyventojų
Lenkija paragino JAV dislokuoti tankų diviziją šalyje
Rusija atsakys į amerikiečių bazės įsteigimą Lenkijoje
Dauguma Lietuvos kariuomenės sraigtasparnių buvo konfiskuoti iš Lenkijos piliečio